Põhjuseid, miks üks või teine mängija online kasiinosse satub, võib-olla seinast-seina.

Psühholoogid koostöös mängude pakkujatega on siiski püüdnud luua mingeid mudeleid ja aru saada, millised on peamised mängijate tüübid online kasiinodes.

Nii ollakse võimelised pakkuma just ühe-või teise profiiliga mängijatele vastavat teenust ehk siis kasiinoelamust.

Kuidas netikasiino lehele satutakse?

Tavaliselt satutakse online kasiino lehele mõne särava reklaambänneri või mõne teise uhke kuulutuse kaasabil.

Eestis ei tohi kasiinos mängimist reklaamida kui võimalust oma sotsiaalset staatust kuidagi upitada.

Ometigi, leiavad online kasiinod alati võimaluse, kuidas potentsiaalseid kliente kõnetada.

Mängijate motivatsioon raha peale panustada

Heidame pilgu, kas kõik mängijad on päris samasugused ja sama motivatsiooni ja eesmärgiga, kui minnakse kasiinosse mängima?

Loomulikult ei ole see nii. Kes meist ei tahaks raha võita, kuid mängijad ei ole rumalad.

Üldjuhul saavad kõik aru, et kasiinod ei jaga lihtsalt tasuta raha vaid pigem keerutavadki emotsiooni üles, et siis oma teenust tarbima meelitada.

Iga mängur on erineva profiiliga

Pühapäevamängurite kõrval on aga mitmeid teisigi mängijate tüüpe. kellest mõned tõmbavad lausa ise kasiinol naha üle kõrvade.

Tänapäeva kontrollitud tehnoloogia tingimustes pole see muidugi lihtne, et “maja” ehk siis kasiino operaator kuidagi kahjumisse tõugata.

Ometi on lindpriisid, kes ei väsi kunagi üritamast.

Niisiis, kohtab online kasiinodes väga erinevat tüüpi mängijaid. Neil võivad olla kategooriliselt erinevad eesmärgid, eelistused ja mängustiilid.

Järgnevalt vaatame, millised võiksid olla mõned levinumatest mängijate tüüpidest ja kuidas neid iseloomustada.

Mängijatüübid algajast profini

Algajatel on vähe kogemusi raha peale panuste tegemisel. Neil võib esiti minna enamik auru mängude tundmaõppimisele ja reeglitega tutvumisele.

Algajatel on mõistlik alustada madala riskiga mängudel. Osavust ja teadmisi nõudvad mängud nagu näiteks pokker, võiks esialgu valikust välja jätta.

Harrastusmängijad mängivad kasiinosid peamiselt meelelahutuseks ja ajaviiteks. Nende jaoks pole mängise eesmärk iga hinna eest raha võita.

Harrastus- ehk pühapäevamängurid naudivad rohkem võimalust argirutiinist välja rebida ja võtta hetk enda jaoks.

Strateegilisi mängijaid võiks pidada intelligentseteks, sest nad analüüsivad mängu ülesehitust ja selle reegleid väga hoolikalt.

Eesmärgiks on siin püüda leida see üks optimaalne strateegia, mis võiks tagada maksimaalse rahalise tulemi.

Strateegilised mängijad valivad hoolikalt, millised mänge üldse mängida, et neil oleks mingi eelis.

Kriteeriumiks on, et mäng võiks nõuda kindlaid oskuseid ja spetsiifilisi strateegiad, mis võidu saavutamisel rolli mängiks. Näited mängudest: pokker, blackjack.

HighRollers või suurte panustega mängijad on kasiino operaatorite kõrgendatud tähelepanu all.

Ei juhtu iga päev, et netikasiinos loob konto tegelane, kes kannab mängijakontole tuhandeid või kümneid tuhandeid eurosid.

HighRollerid mängivad suurtel panustel, sest ainult nii saavad nad kätte adrenaliinilaks, mida vajavad.

Ühest küljest võivad kasiinod highrollerite pealt teenida kopsaka kasumi, kuid kui tegu on eksperdiga, kes oskab riske hinnata ja juhtida, võib kasiino hoopis ise hätta sattuda.

Slotimängude armastajad: On teada, et lõviosa kasiinode külastajatest võtavad suuna mänguautomaatid rubriiki. Mõned mängijad on aga nii hullud, et midagi muud ei mängigi.

Slotimängude eelistamiseks on põhjusi rohkem kui küll. Need on lihtsad ja pakuvad non-stop põnevust koos adrenaliinipauguga.

Slotimängijad hindavad ka mitmekesisust, mida erinevate teemade, boonuste ja funktsioonidega mängud on võimelised pakkuma.

Live-diiler mängude fännid: Mängijad, kes tahavad lobiseda ja teisega suhelda, valivad interaktiivsed live-diileriga mängud.

Tänapäeval on nendegi valik eriti lai. Live diileriga kasiinomängud pakuvad ehk kõige autentsemat kasiinokogemust. Saad nautida reaalajas suhtlust diilerite ja teiste mängijatega.

Võistlejad: on grupp inimesi, kes alati tahavad teistele koha kätte näidata.

Suurepärane viis opponentidel selg prügiseks teha avaneb kasiino turniiridel ja võistlustel.

Lisaks tundele, et oled võidumees, pakuvad korraldajad parimatele igasugu auhindu nagu kasiinoboonused, tasuta spinnid ja tasuta panused.

Kokkuvõte

Kasiinos mängimine võib halvematel juhtudel mängijaid kaugendada oma lähedastest – perekonnast ja sõpradest.

Vastupidine efekt tekib aga siis kui kasiinod näevad vaeva, et edendada vastutustundlikku mängimist, mille oluline osa on just teiste mängijatega suhtlemine- olgu see siis virtuaalselt või silmast- silma.

Sotsiaalne lävimine muudab ka kasiinos mängimise meeldivamaks ja igas mõttes atraktiivsemaks.

Eelkirjeldatud kategooriad annavad mingi umbkaudse arusaama, millised on erinevat tüüpi mängijate profiilid.

Kindlasti ei ole aga need mängijate profiilid nii selgesti eristatavad. Suurem osa mängijad võivad kuuluda mitmesse kategooriasse korraga.

Eelkõige aitab erinevate mängijate tüüpide olemasolust aru saamine kasiinodel kohandada oma teenuseid vastavalt erinevate mängijate vajadustele.