Baccarat (või bakaraa) on populaarne kaardimäng, mis on pärit Prantsusmaalt.

Mängu eesmärk

Mängu eesmärk on saada võidukäsi, mis koosneb kahest või kolmest kaardist ja mille väärtus on võimalikult lähedal 9-le. Mängus osaleb kaks kätt – mängija käsi ja pankuri käsi. Mängija saab teha panuse kas mängija käele, pankuri käele või viigile.

Ülesehitus ja reeglid

Mängu alguses saavad mängija ja pankur kaks kaarti ning nende käte väärtus arvutatakse kaartide väärtuse põhjal. Kõik numbrilised kaardid (2-9) omavad vastavat väärtust, äss on väärt 1 ja pildikaardid (kuningas, kuninganna ja poiss) on väärt 0. Kui mängija või pankur saab kahe kaardiga kokku üle 9 punkti, siis arvestatakse punktide arvuks ainult kaartide viimane number. Näiteks kui mängija saab kaardid 7 ja 8, siis tema käe väärtus on 5 (7+8=15, aga punktide arvuks arvestatakse ainult 5).

Kui mängija ja pankuri käe väärtus on võrdne, siis lõpeb mäng viigiga ning kõik viigile panustanud mängijad võidavad. Kui ühelgi käel ei ole võidukäsi, siis võidab panustaja, kes panustas viigi peale. Bakaraad saab mängida nii tavakasiinodes kui ka online kasiinodes, sealhulgas live-kasiinodes, kus mängijad saavad mängida reaalajas diileriga.

Baccarat mängus on kolm võimalikku tulemust – mängija võit, pankuri võit või viik. Sealjuures mängija ei tähenda mitte klienti ja pankur kasiinot vaid hoopis kliendi kasutada olevaid panustamisvõimalusi.

Bakaraa ajalugu ja tänapäev

Arvatakse, et bakaraa sai alguses Itaaliast, kuid suure populaarsuse saavutas see alles Prantsusmaal King Charles VIII valitusajal. Lisaks sellele, et mäng oli suurepärane ajaviide sõdurite hulgas ajaveetmise võimalusena, võeti see hästi vastu ka Prantsuse kõrgklassi poolt.

Tänapäeval ei ole bakaraa sugugi mitte ainult rikaste aristokraatide meelelahutus vaid tänu tehnoloogia arengule on see kõigest mõne nupuvajutuse kaugusel. Bakaraad naudivad miljonid mängijad üle maailma ja selle erinevaid variatsioone võib leida nii OlyBet, TonyBet kui Betsafe kasiinodes. Uue mängija kasiinoboonuse saad siit.

Bakaraa või inglise keeles “Baccarat” on üks kolmest kõige populaarsemast live kasiino mängust koos ruleti ja blackjackiga. Mängust on kolm erinevat varianti: baccarat chemin de fer (“railway”), baccarat banque ja punto banco ehk Põhja-Ameerika versioon bakaraast.

Traditsiooniline bakaraa(Punto Banco) on õnnemäng, mille puhul oskused ega strateegia mingit rolli ei mängi. See-eest baccarat chemin de fer ja baccarat banque puhul saavad mängijad ise valida, kas võtta juurde lisakaart või mitte.