Mis vahet on netikasiinol ja online kasiinol? Õigupoolest mingit vahet polegi.

Netikasiino on rohkem kõnekeelne väljend, mida ometigi on hakatud juba palju kasutama. Ehk rohkemgi kui ametlikuma maiguga online kasiino.

Samamoodi võiks küsida, mis vahet on mänguautomaatidel ja videoslottidel. Kui võiks arvata, et tegemist on sama asjaga, siis päris nii ikkagi ei ole.

Mänguautomaadid ja videoslotid on hasartmängude maailmas kaks populaarset kategooriat, millel on mitmeid erinevusi. Siin on mõned olulisemad erinevused nende kahe vahel:

Kuigi mõlemad mängutüübid pakuvad võimalust võita ja lõbutseda, on mänguautomaadid tavaliselt lihtsamad ja nostalgilisemad, samas kui videoslotid pakuvad rohkem visuaalset ja mängulist keerukust. Valik nende kahe vahel sõltub mängija eelistustest – kas eelistatakse klassikalist ja lihtsat mängimist või rikast ja mitmekesist mängukogemust.

Mänguautomaadid (traditsioonilised mänguautomaadid)

  1. Mehaanika: Traditsioonilised mänguautomaadid töötavad mehaanilise süsteemiga, kus rullid pöörlevad füüsiliselt.
  2. Disain: Neil on tavaliselt kolm rulli ja piiratud arv sümboleid, mis hõlmavad klassikalisi sümboleid nagu puuviljad, kellad ja seitsmed.
  3. Mänguviis: Mäng on lihtne ja lineaarne, sageli ühe võiduliiniga.
  4. Funktsioonid: Boonusfunktsioonid on haruldased või väga lihtsad, näiteks lisamängud või vabapöörded.

Videoslotid

  1. Elektroonika: Videoslotid kasutavad täiesti digitaalset ja elektroonilist süsteemi, kus rullid ja sümbolid on esitatud ekraanil videoanimatsioonidena.
  2. Disain: Tavaliselt on videoslottidel viis rulli ja palju rohkem sümboleid ning teemasid. Graafika ja heli on sageli keerulisemad ja kaasahaaravamad.
  3. Mänguviis: Mäng on mitmekesisem, pakkudes tihti mitmeid võiduliine (mõnikord sadu või isegi tuhandeid) ja erinevaid panustamisvõimalusi.
  4. Funktsioonid: Videoslottidel on sageli mitmeid boonusfunktsioone, nagu boonusmängud, tasuta keerutused, erinevad wild-sümbolid ja scatterid, mis suurendavad mängu mitmekesisust ja põnevust.

Mida pakuvad mänguritele netikasiinod Eestis?

Kui tõele au anda, siis enamik uued kasiinod Eestis on kiirkasiinod, kus funktsionaalsus ja kasiino üles ehitus on viimse piirini ära lihtsustatud. See tähendab, et kogu kupatus on kohaldatud minimalistlikult nii, et vajalik info, elemendid ja kõik muu mahuks ära ka väikesele nutitelefoni ekraanile. Spordiennustus ja muu säärane, mis pigem nõuaks rohkem ekraanipinda, on sootuks kõrvale jäetud.

Niisiis, võibki öelda, et kogu netikasiino trall Eestis käib peamiselt just mänguautomaatide ja videoslottide ümber. Vanem generatsioon spinnib hea meelega veel kolme rullikuga slottidel, samas kui noored otsivad sageli midagi väljakutsuvamat, kus palju erinevaid boonusfunktsioone ja küllaltki äkiline mängu kulg.

Netikasiinod mobiilis

Kas teadsid, et 2/3 netikasiino mängijatest toimetavad nutiseadmes? Olgu selleks siis nutitelefon või tahvelarvuti.

Pole ka midagi imestada, sest parimad hetked online kasiino meelelahutuse nautimiseks ongi just spontaansed hetked, kui midagi muud eriti teha pole. Kes see ikka sõidab kuhugi looduskaunisse kohta telefonis istuma, samuti pole ilus mänge mängida mõnel peol või koosviibimisel.

Spetsialistid ei soovita tegelikult kasiinomänge ka neile, kes palju aega kodus istuvad. Eriti, kui tegemist on üksiku inimesega, kelle tegemiste ja toimetamiste üle keegi teine eriti järele ei valva. Nii on eriti lihtne, et mängijal kaob reaalsustaju täiesti ära ning mänguseansi lõppedes oled ilma nii oma ajast kui rahast.

Huvitav fakt on aga see, et kõige enam aega netikasiino mängudele kulutatakse tööl olles. Ka siin on tegelikult oma loogika. Veedame me ju keskmisel 1/3 oma elust just tööl. Samas kui ikka tuleb ette tööpause, olgu nendeks siis kohustuslikud vaheajad töö tegemisest või siis parasjagu polegi midagi teha.

Eesti kasiino mängijate hulgas on palju mängureid, kes töötavad välismaal, näiteks Soomes. Kuna Soome kasiinod ei kannata mingit erilist kriitikat, siis asjatundlikumad pöörduvadki just Eesti kasiino platvormide poole.

Android kasiinod

Tänapäeval käib kõva madin kahe suure- Android ja iOS operatsiooni süsteemide vahel. Me ei hakka siinkohal tõstatama teemat, et kumb on parem. Pigem arutame pealiskaudselt tehniliste nüanside üle, mis võivad mängukogemus mõjutada ühel või teisel juhul.

Tänapäeva netikasiinod on loodud eeskätt nutiseadmes kasutamiseks. Parimad online kasiinod testivad mänge erinevates seadmetes- arvuti, nutitelefon, tahvelarvuti. Loomulikult on peamine fookus Mac toodetel, sest midagi pole teha, Apple tooted on tänapäeval kõige populaarsemad ja enim kasutatud.

iPhone kasiinod

Arvatakse, et iPhone kasutajatel on rohkem raha kui Android seadmete kasutajatel. See aga ei pruugi ilmtingimata tähendada, et iPhone omanikud oleksid suuremad kasiinomängurid.

Vahel on nii, et need, kellel raha ei ole, näevadki oma elu eesmärgina seda, et palju raha saada ja siis selle eest saadavad hüved nagu tooted ja teenused ära tarbida. Suured võidud online kasiinodes aitaksid ratsa rikkaks saamise puhul palju kaasa. Kes see ikka suudaks ei öelda miljonitesse ulatuvale jackpot preemiale?

Muidugi ei ole kõik iPhone kasutajad ilmtingimata rikkad. Selle tuhande eurose investeeringu saab ära jaotada järelmaksena väiksemateks summadeksi.

iPhone ja iPad kasutajad hindavad sageli ka just seda, et Apple tooteid peetakse turvalisemateks tänu nende turvasüsteemidele, mis on tehnoloogiamaailmas kõrgelt hinnatud.