Blackjack on üks maailma populaarsemaid kaardimänge nii online- kui päriskasiinodes. Tegemist on äärmiselt lihtsa mänguga, kus mängid diileri vastu ja pead saama käesolevate kaartidega võimalikult lähedase skoori kahekümne ühele.
Blackjack on populaarne kaardimäng, mis on levinud nii füüsilistes kasiinodes kui ka online-kasiinodes. Mängu eesmärk on saada kaartide kombinatsioon, mis ületab diileri kaardikombinatsiooni, kuid ei ületa 21 punkti. Mängu mängitakse tavaliselt ühe kuni kaheksa kaardikomplektiga, sõltuvalt konkreetsest kasiinost ja selle reeglitest.
Mäng algab sellega, et mängijad asetavad panused mängulaual. Seejärel jagab diiler igale mängijale ja endale kaks kaarti, kusjuures üks diileri kaart on nähtav ja teine ​​peidetud. Mängijad saavad seejärel otsustada, kas soovivad kaarte juurde võtta, et oma punktisummat suurendada või jääda oma käega. Kui mängija punktisumma ületab 21, kaotab ta automaatselt käe ja tema panus antakse diilerile.
Pärast seda, kui kõik mängijad on otsustanud, jagab diiler endale veel ühe kaardi. Kui diileri punktisumma on 16 või madalam, peab ta võtma veel ühe kaardi, kuid kui ta saab 17 punkti või rohkem, peab ta jääma. Kui diileri käsi ületab 21 punkti, võidavad kõik mängijad, kelle käsi ei ole ületanud 21 punkti.
Mängu võidab mängija, kellel on suurem punktisumma kui diileril, kuid mitte rohkem kui 21. Kui mängija punktisumma on sama suur kui diileri punktisumma, on mäng viigis ja mängija saab oma panuse tagasi. Blackjacki mängimine nõuab strateegiat, sealhulgas teadmisi, millal võtta kaarte ja millal jääda, et maksimeerida oma võiduvõimalusi.

Ajalugu

Blackjack kujunes välja 18. sajandil Prantsusmaal tekkinud mängust vingt-et-unist(“kakskümmend üks”). Ameerika kasiinodes ei kujunenud see aga alguses kuigi populaarseks ja kasiinod pidid kõvasti boonuseid pakkuma, et mängijad laua taha meelitada.
Üks boonustest, mida pakuti oli 10:1 väljamakse siis, kui mängija esimesed kaks kaarti on poti äss ja must soldat. Seda kombinatsiooni nimetati “Blackjackiks” ning nimi jäigi mängule külge. Tänapäeval on “Blackjack” kombinatsiooniks äss ja kümme.

Mis on blackjack

Blackjacki tuntakse ka nime all “21” või “Pontoon” ning võiduks on vaja parasjagu nii õnne kui oskusi. Blackjack mängimiseks on palju erinevaid strateegiaid, sest teoreetiliselt saab proovida ligikaudelt välja arvestada, milline on diileri järgmisena välja antava kaardi väärtus.

Kaardilugemise vältimiseks kasutavad diilerid mitte ühte vaid tavaliselt kuute kaardipakki, mis teeb kaardilugemise juba väga keeruliseks kui mitte öelda võimatuks
Blackjack on online kasiino mängude hulgas üks kõige madalama maja eelisega, mis tähendab mängija jaoks sagedasemaid võite ja väiksemaid kaotusi. Seda muidugi kui mängida mõistlikult ja läbimõeldult.

Kuidas mängida?

Nagu juba öeldud on blackjack lihtne mäng, kuid algajale tasub siiski tähelepanelik olla, et koha alguses omale maksimaalne võidušanss tagada. Mäng algab sellega, et diiler jagab igale mängijale kaks kaarti. Seejärel saavad mängijad oma kaartide väärtustega tutuvuda ning võimaluse soovi korral juurde võtta lisakaart.
Võidab see, kelle kaartidest moodustunud punktisumma on suurim, sealjuures ei tohi kaartide summa olla suurem kahekümne ühest. Kombinatsioon, mille summa on suurem kui 21, tähendab igal juhul kaotust.
Kaardid kahest kümneni on sama väärtusega, mis nende peale on märgitud ja pildikaardid on väärt kümme punkti(soldat, emand, kuningas). Ässa puhul saab mängija ise valida, kas kasutab seda ühe või üheteistkümnena.
Mängu eesmärgiks on diilerit võita kombineerides temast suurema punktisumma, samal ajal mitte “lõhki” minnes(kaartide väärtus üle 21). Kui mängija käes olevate kaartide väärtus on üle 21, kaotab ta isegi siis, kui diiler samuti “lõhki” läheb. Kui punktisumma on sama, jääb mäng viiki.

Terminid

Hit – lisakaarti juurde võtma.
Stand – mitte kaarte juurde võtma.
Double down – panust duubeldama võttes samal ajal ühe kaardi juurde
Split – käe jagamine kaheks või enamaks uueks käeks, samal ajal lisades iga uue käe eest algpanusega võrdse summa. Valikut saab kasutada siis, kui mängija kaks esimest kaarti on sama väärtusega.
Surrender – esialgsest panusest poole loovutamine ja edasi mängimisest loobumine.
Mäng lõppeb, kui mängija ei soovi rohkem kaarte juurde võtta, duubeldab panuse või siis, kui kaartide summa ületab kahekümne ühe. Seejärel avab diiler oma näoga allapoole olnud kaardi ja võtab vajadusel kaarte juurde. Diiler peab võtma lisakaarte seni kuni tema kaartide väärtus on vähem kui seitseteist.

Strateegia

Kui slotid on puhtalt õnnemängud, siis blackjacki puhul on tulemuse kujunemisel suhteliselt oluline roll ka mängija oskustel. Eesmärgiks on maja-eelist kahandada miinimumini ja viia see alla 1%. Õige strateegia rakendamine sõltub erinevatest faktoritest nagu näiteks sellest, mitme kaardipakiga mängitakse ja mis reegleid kasutatakse.
Kaardilugemine
Lisaks sellele, et mängija peaks oskama mõistlikult hinnata, kas kaarti tasub juurde võtta või mitte, on Blackjacki puhul oluliseks terminiks ka kaardilugemine. Tegemist on mängija katsega pidada arvestust selle üle, mis kaardid on juba maha läinud ning nii ette aimata, kas järgmine kaart pakist oleks mängija jaoks soodne.
Kaardilugemise vältimiseks on kasiinod juba kasutusele võtnud mitmeid meetodeid, näiteks mängitakse mitme kaardipakiga ja kaarte segab mitte diiler vaid masin.

Kus blackjack mänge mängida?

Blackjack on üks kõige levinumaid live kasiino mänge ja seda saab nautida pea kõigis Eesti online kasiinodes nagu OlyBet, Betsafe, PAF, Coolbet kui ka Slots.io. Boonuse saamiseks kliki siia!

Loe ka neid artikleid

  Kasiinoboonused - Korduma kippuma küsimused

  Kuidas kasiinos mängimist alustada?

  Internetis raha peale panustamisega alustamiseks pole kunagi õiget või vale aega. Tegemist on meelelahutusega, mis võib sobida enamikele inimestest, kellel piisavalt enesekontrolli. Soovitame alustamiseks tuntud Eesti online kasiino platvorme nagu PAF, X3000, Winnerz, Kanuuna ja Fire Spin. Need on turvalised ja usaldusväärsed online kasiinod ning mängija jaoks on reaalne võimalus ka võita raha ja plussi jääda.

  Kas kasiinomänge saab ka tasuta proovida?

  Parimad Eesti kasiinod lasevad mänguritel alustada ka ilma oma rahaga riskimata. Paljud mängijad seda võimalust ei kasuta, sest kogu kasiinos panustamise mõte on nende jaoks just raha võita. Soovitame siiski arvestada, et just demomängudel saab hea tunnetuse, kuidas slotimängudel võite välja makstakse. Live kasiino mängud on aga alati saadaval ainult raha peale panustamiseks.

  Kas kasiinos saab võita ka päris raha?

  Kõik populaarsed kasiinod Eestis maksavad mängijatele võidud välja keskmiselt 24 tunni jooksul. Loomulikult võid võita pärisraha ning seaduslikes kasiinodes mängides ei pea muretsema, et online kasiino üritaks oma kohustustest kõrvale hiilida ja võite mitte välja maksta. Tasub meeles pidada, et raha võitmine ei peaks olema eesmärk omaette. Kui nii mõelda, siis võib kasiinosse rohkem raha sisse panna kui mõistlik oleks.

  Kas Eesti kasiinod on usaldusväärsed?

  Eesti kasiinod on ühed maailma parimad. Eestis on vaba turumajandus ja meie riik ei ürita hasartmängude pakkumist liiga kiivalt enda kontrolli all hoida. Nii välismaa kui Eesti ettevõtetel on suhteliselt vabad käed rahamängude pakkumiseks. Seni kuni arvestatakse ka vastutustundliku mängimise reeglitega.

  Kas Eesti kasiinod on maksuvabad?

  Eesti kasiinod on selles mõttes mängijad jaoks suurepärased, et võitude pealt ei pea isegi maksma tulumaksu. Eestis kehtib hasartmängumaks, kuid seda tasub kasiino operaator, ehk ettevõte, mis hasartmänge korraldab. Ehk siis kokkuvõttes- kõik võidud saad kätte oma pangakontole ilma mingite maharvamisteta.

  Mis juhtub kui mängu ajal esinevad tehnilised probleemid?

  Pole sugugi harv juhus, et kasiinos mängides võib tekkida mõni tehniline tõrge. Näiteks mäng “kiilub kinni”, keegi helistab samal ajal kui mängid nutiseadmes või internet kaob ära. Sellistel juhtudel võib olla esialgu ehmatus suur, kuid tõsiasi on, et kasiinod on sellega arvestanud. Tehnilisi viperusi tuleb ikka ette, kuid kui mängija jaoks mänguvoor katkeb, siis arvuti mängib vooru ikka lõpuni ja tulemust saab näha hiljem oma mänguajaloo alt siis, kui naased oma kasiino mängijakontole. Tehniliste probleemide korral tuleks lihtsalt kustutada veebilehitseja vahemälu ja küpsised, logida kasiino mängijakontolt välja ja sulgeda kõik brauseri aknad. Igaks juhuks võiks teha seadmele ka taaskäivitus ja siis uuesti proovida sisse logida.