Võiks ehk küsida, mis vahe on kontovabadel kasiinodel ja kiirkasiinodel. Õigupoolest polegi mingit erinevust, sest mõlemad need põhinevad Pay N Play tehnoloogial, mille eesmärgiks on registreerimise ja isikutuvastuse lihtsustamine.

Kontovaba kasiino viitab sellele, et uues kasiinos alustamiseks pole vaja täita registreerimisankeeti ega avaldada oma isikuandmeid.

Virtuaalne konto siiski luuakse mängijale peale esimese sissemakse tegemist. See on möödapääsmatu, sest internetikasiino operaator peab siduma isiku, kes mängijakontole raha kandis ning andmed, mis saadakse pangast.

Asja iva on selles, et makseteenuse vahendusfirmad teevad palju tööd ära ning suhtlus panga ja kasiino operaatori vahel toimub automaatselt.

 

Kuidas mängimist alustada?

Kiirkasiinode ehk kontovabade kasiinode kogu võlu on selles, et vastupidiselt varasema ajaga, kui tuli täita registreerimisankeet, siis see osa on nüüd ajaloo prügikasti visatud.

Kogu ettevalmistus raha peale panustega alustamiseks seisneb sissemakse tegemises. Teeme asja selgeks populaarse Fire Spin netikasiino näitel:

Fire Spin sugused kontovabad kasiinod teevad esimese sissemakse tegemise õige lihtsaks. Saad vajutada Sissemakse nupukesele vasakul menüüs või pealehel Mängi kohe lingile.

Kui oled ka soovitud sissemakse summa ära märkinud, saab tehingu lõpule viia pangas. Piisab, kui tead oma internetipanga kasutajatunnust ning kasutad Smart-ID või Mobiili-ID teenuseid.

Kiirkasiinodesse makse tegemine toimub täpselt samamoodi nagu e-poest kauba või teenuse eest tasumine.

Kui varem mässasid mänguplatvormide operaatorid otse pankadega, siis nüüd kasutatakse makseteenuse vahendajate teenuseid.

Tuntuimad ja usaldusväärsemad kiirkasiinode partnerid on Brite, Trustly ja Zimpler. Kõik kolm on Rootsi Finantsinspektsiooni järelvalve all ning tagavad selle, et maksed oleks turvalised, kiired ja mugavavad.

Plussid ja miinused

Kontovabad kasiinod on Eestis endale haaranud suure osa turust, sest inimeste tarbimisharjumused sh mänguharjumused muutuvad kogu aeg. Üle kõige hinnatakse mugavust ning kui sama raha eest saab parema teenuse, siis miks jääda kinni vanakooli traditsioonilistesse mänguplatvormidesse?

Vaieldamatult on aga kiirkasiinodel üks suur miinus ning selleks on maksemeetodite napp valik. Õigupoolest saabki raha mänguplatvormile kanda ainult läbi panga. Muid variante pole.

Kui kohtutäitur on su pangakontole piirangud peale pannud, siis kontovabades kasiinodes mängimine on võimatud. Revolut ja välismaised pangad siin ka ei aita, sest kontovabad kiirkasiinod Eestis võtavad makseid vastu ainult Eestis suurematelt pankadelt nagu SEB, LHV, Swedbank ja Luminor.

Fire Spin toob võidu lähemale