Rulett on kasiinomäng, kus mängijad panustavad raha erinevatele numbritele, värvidele või kombinatsioonidele, mis on esindatud ratta erinevatel sektoritel.
Rulettlaud koosneb ruletirattast, kuhu on paigutatud numbrid 0 kuni 36 (Euroopa rulett) või 00 ja 0 kuni 36 (Ameerika rulett), ning panustamisaladest, kus mängijad saavad panustada erinevatele numbritele, värvidele, paaris- või paaritutele numbritele, kõrgele või madalale, jne.
Mängu alguses keerutab diiler ruletiratast ning viskab sinna kuuli, mis lõpuks maandub ühele numbrile. Kõik panused, mis on tehtud sellele numbrile või sellele numbrile lähedal, võidavad vastavalt mängureeglitele.
Rulett on väga populaarne kasiinomäng ning seda on võimalik mängida nii tavakasiinodes kui ka online kasiinodes, sealhulgas live-kasiinodes, kus mängijad saavad mängida reaalajas diileriga.
Rulett on maailma üks populaarsemaid live kasiino mänge, mida seostatakse peamiselt glamuuri ja närvekõditavate elamustega. Tegemist on puhtalt õnnemänguga, mille puhul oskused mingit rolli ei mängi. Kõige populaarsemad ruleti versioonid on Euroopa ja Ameerika rulett, millest esimese puhul on maja eelis väiksem.

Ajalugu

Rulett on populaarne kasiinomäng, mille nimi pärineb prantsuse keelsest sõnast “roulette” ehk “väike ratas”. Mängu sünniajaks peetaksegi 18. sajandi Prantsusmaad. Klassikalisel ruletilaual on 37 välja(Ameerika ruletis on välju 38). Need on tähistatud arvudega ühest kolmekümne kuueni,12 kolmeses reas (1-2-3, 4-5-6, 7-8-9 jne), pluss mänguväli nulliga. Ameerika ruletis on null välju kaks, mis annab kasiinole suurema eelise kuna mängija võib nii sagedamini just neile väljadele sattuda ja kaotada.
Numbrid 1–10 ja 19–28 on paaritud arvud punased ja paarisarvud mustad. Vahemikus 11–18 ja 29–36 on kõik paaritud arvud mustad ja paarisarvud punased. Kuni 19. sajandi alguseni olid Pariisi kasiinodes 0 punane ja 00 must, kuid siis muudeti nullid rohelisteks.
Kuidas mängida?
Ruletis on panuste tegemine kõige tähtsam, sest just sellega otsustad kui suurelt riskid, aga ka kui palju võid võita.

 • Üksiknumbri peale panustamine on kõige riskantsem, kuid võib pakkuda ka kõige kopsakamaid preemiaid.
 • Panustada saab ka ühele või mitmRuele numbrile korraga.
 • Peale panuste tegemist paneb krupjee ruletiratta käima ühes suunas ja kuulikese veerema teises vastupidises suunas. See väli, millel kuulike pidama jääb, ongi võidunumber.
 • Mängijate otsustada jääb, kas panna panus mänguvälja välimiste(outside) või sisemiste(inside) väljade peale.
 • Välimised panused on nii öelda “ohutumad” kuna hõlmavad suuremat numbrite hulka ja pakuvad suuremat võidu tõenäosust. Samas saab nende eest väiksemaid võite.
 • Sisemised panused tehakse numbritele ühest kuueni, võiduvõimalus on väiksem aga võidusummad kordades suuremad.

PANUSED

Välimised panused:
Punane/must. Tegemist on ühe populaarseima panusega, mille puhul on võiduvõimalus pisut väiksem kui 50%. Mängija panustab sellepeale, mis värvi väljal kuulike pidama jääb.
Madal/kõrge. Mängija panustab selle peale, kas kuulike jääb pidama numbritel vahemikus 1–18 või 19–36. Ka siin on tõenäosus sama, mis punase või musta peale panustades, ehk pisut alla 50%.
Paaris/paaritu. Mängija panustab selle peale, kas võidunumber on paaris või paaritu.
Kolonn. Mängija panustab selle peale, kas võidunumber tuleb esimesest(1, 4, 7…28, 31, 34), teisest (2, 5, 8…29, 32, 35) või kolmandast (3, 6, 9…30, 33, 36) kolonnist.
Tosinad. Mängija panustab selle peale, kas tuleb võidunumber tuleb esimesest (1–12), teisest (13–24) või kolmandast (25–36) tosinast.
Kui kuulike jääb pidama null väljal, kaotavad kõik välimised panused.
Sisemised panused:
Kaks rida. Mängija panustab selle peale, et kuulike jääb pidama ühel numbril kahest kahest järjestikkusest reast (1–6, 4–9, 7–12…25–30, 28–33, 31–36).
Esimene rida. Mängija panustab selle peale, et kuulike jääb pidama kas ühel arvul esimeses reas (1, 2, 3) või nulliga väljal (0, 00).
Nurk. Mängija panustab selle peale, et kuulike jääb pidama ühel neljast omavahel ristuvast numbrist (1/2/4/5, 2/3/5/6, 4/5/7/8, 5/6/7/9…28/29/31/32, 29/30/32/33, 31/32/34/35, 32/33/35/36).
Rida. Mängija panustab selle peale, et kuulike jääb pidama ühel arvul ühest reast (1–3, 4–6, 7–9…28–30, 31–33, 34–36).
Trio. Mängija panustab selle peale, et kuulike jääb pidama ühel arvul kolmest– esimesel real või null väljal(näiteks 0/1/2 (mõlemas variandis), 0/2/3 (ainult ühe nulliga), 0/00/2, 00/2/3 (ainult kahe nulliga)).
Kaks numbrit. Mängija panustab selle peale, et kuulike jääb pidama ühel arvul kahest, mis omavahel pikuti või laiuti lõikuvad (0–1, 1–2, 1–4, 2–3, 2–5…32–33, 32–35, 33–36, 34–35, 35–36).
Üksiknumber . Mängija panustab ühele kindlale numbrile. Väljamakse 35:1. Panused paigutatakse otse numbri peale.
Euroopa- või Ameerika rulett?
Tänapäeval leiab Eesti online kasiinodes kahte tüüpi ruletilaudu- Euroopa ja Ameerika versioon. Tegelikult on nende reeglid samad, lihtsal Ameerika-tüüpi ruletilaual on ühe nulli asemel kaks nulli. Puhtalt sellel põhjusel eelistavad paljud mängijad mängida just Euroopa tüüpi laudadel, sest neil on lihtsam võita. Siiski soovitame proovide mõlemat, sest kunagi ei tea- võib olla polegi statistiline kasumlikkus alati kõige tähtsam vaid loeb ka mänguelamus.
Igal juhul on tõsi, et Euroopa ruletis on maja-eelis üliväike ja küündib kõigest 2,7%. Ameerika ruletis on selleks numbriks 5,3% ehk pea kaks korda suurem. Mõlema mängutüübi puhul pakuvad online kasiinod väga erinevad kujunduse ja ka panustamise valikutega kasiinolaudu.
Kus ruletti mängida?
Rulett on kahtlemata üks kõige levinumaid live kasiino mänge ja seda saab nautida pea kõigis Eesti online kasiinodes nagu OlyBet, Betsafe, Optibet, PAF, Coolbet kui ka Slots.io.

Loe ka neid artikleid

  Kasiinoboonused - Korduma kippuma küsimused

  Kuidas kasiinos mängimist alustada?

  Internetis raha peale panustamisega alustamiseks pole kunagi õiget või vale aega. Tegemist on meelelahutusega, mis võib sobida enamikele inimestest, kellel piisavalt enesekontrolli. Soovitame alustamiseks tuntud Eesti online kasiino platvorme nagu PAF, X3000, Winnerz, Kanuuna ja Fire Spin. Need on turvalised ja usaldusväärsed online kasiinod ning mängija jaoks on reaalne võimalus ka võita raha ja plussi jääda.

  Kas kasiinomänge saab ka tasuta proovida?

  Parimad Eesti kasiinod lasevad mänguritel alustada ka ilma oma rahaga riskimata. Paljud mängijad seda võimalust ei kasuta, sest kogu kasiinos panustamise mõte on nende jaoks just raha võita. Soovitame siiski arvestada, et just demomängudel saab hea tunnetuse, kuidas slotimängudel võite välja makstakse. Live kasiino mängud on aga alati saadaval ainult raha peale panustamiseks.

  Kas kasiinos saab võita ka päris raha?

  Kõik populaarsed kasiinod Eestis maksavad mängijatele võidud välja keskmiselt 24 tunni jooksul. Loomulikult võid võita pärisraha ning seaduslikes kasiinodes mängides ei pea muretsema, et online kasiino üritaks oma kohustustest kõrvale hiilida ja võite mitte välja maksta. Tasub meeles pidada, et raha võitmine ei peaks olema eesmärk omaette. Kui nii mõelda, siis võib kasiinosse rohkem raha sisse panna kui mõistlik oleks.

  Kas Eesti kasiinod on usaldusväärsed?

  Eesti kasiinod on ühed maailma parimad. Eestis on vaba turumajandus ja meie riik ei ürita hasartmängude pakkumist liiga kiivalt enda kontrolli all hoida. Nii välismaa kui Eesti ettevõtetel on suhteliselt vabad käed rahamängude pakkumiseks. Seni kuni arvestatakse ka vastutustundliku mängimise reeglitega.

  Kas Eesti kasiinod on maksuvabad?

  Eesti kasiinod on selles mõttes mängijad jaoks suurepärased, et võitude pealt ei pea isegi maksma tulumaksu. Eestis kehtib hasartmängumaks, kuid seda tasub kasiino operaator, ehk ettevõte, mis hasartmänge korraldab. Ehk siis kokkuvõttes- kõik võidud saad kätte oma pangakontole ilma mingite maharvamisteta.

  Mis juhtub kui mängu ajal esinevad tehnilised probleemid?

  Pole sugugi harv juhus, et kasiinos mängides võib tekkida mõni tehniline tõrge. Näiteks mäng “kiilub kinni”, keegi helistab samal ajal kui mängid nutiseadmes või internet kaob ära. Sellistel juhtudel võib olla esialgu ehmatus suur, kuid tõsiasi on, et kasiinod on sellega arvestanud. Tehnilisi viperusi tuleb ikka ette, kuid kui mängija jaoks mänguvoor katkeb, siis arvuti mängib vooru ikka lõpuni ja tulemust saab näha hiljem oma mänguajaloo alt siis, kui naased oma kasiino mängijakontole. Tehniliste probleemide korral tuleks lihtsalt kustutada veebilehitseja vahemälu ja küpsised, logida kasiino mängijakontolt välja ja sulgeda kõik brauseri aknad. Igaks juhuks võiks teha seadmele ka taaskäivitus ja siis uuesti proovida sisse logida.