Hasartmängud on mängud, kus inimesed panustavad raha või muid väärtuslikke asju tulemuste või sündmuste tõenäosusele, mida nad ei saa kontrollida või mõjutada.
Hasartmängud hõlmavad mitmeid erinevaid mänge, sealhulgas kasiinomänge nagu slotid, blackjack ja rulett, spordiennustus, pokker, loteriimäng ja palju muud.
Hasartmängud on populaarsed lõbustusvormid, kuid need võivad olla ka ohtlikud, kuna need võivad tekitada sõltuvust ja rahalise kitsikuse.
On oluline mängida vastutustundlikult ja mitte ületada oma mängueelarvet. Enamik riike reguleerib hasartmänge seaduste ja määrustega, mis võivad hõlmata vanusepiiranguid, maksustamist, mängijate kaitset ja palju muud.
Kui te otsustate mängida hasartmänge, on oluline olla teadlik oma mängukäitumisest, jälgida oma eelarvet ja mängida ainult litsentseeritud ja usaldusväärsetes kasiinodes või spordiennustuse portaalides.
Kui teil on probleeme hasartmängudega, on olemas abi- ja tugiteenused, mis võivad aidata teil oma probleeme lahendada.

Hasartmängud Eestis

Kasiino on koht, kus saab mängida hasartmänge, nagu slotimängud, lauamängud, pokker, bingo, kraps jne, ning kus on võimalik võita raha.
Kasiinod võivad olla füüsilised, kus mängijad kogunevad mängima ja kus on olemas erinevad mänguautomaadid, lauamängud ja pokkeritoad, või online kasiinod, kus mängijad saavad mängida oma lemmikmänge internetis.
Kasiinod võivad olla erineva suurusega ja stiiliga ning pakkuda erinevaid teenuseid, sealhulgas ööbimisvõimalusi, restorane ja meelelahutust.
Enamik füüsilisi kasiinosid on avatud 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas, samas kui online kasiinod on alati avatud.
Kasiinod on populaarsed üle maailma ja pakuvad meelelahutust kõigile, kes otsivad põnevat ja lõbusat ajaviidet. Kuid on oluline meeles pidada, et kasiinomängud on hasartmängud ja mängijad peaksid alati mängima vastutustundlikult, järgides eetilisi ja rahalisi piire.
Hasartmängud Eestis on kuum teema, kuid üllatuslikult oleme üks väheseid Euroopas, kes paika pandud väga täpsed regulatsioonid ja seadused.
Eestis võivad vabalt oma teenuseid pakkuda maapealsed mängukohad ja veebikasiinod. Võib väita, et operaatoritele kehtestatud maksud on üsna krõbedad, kuid igal juhul on tegemist vaba majandusharuga.

BINGO, KASIINO VÕI POKKER?

Kasiinomängud on hasartmängud, mis on mõeldud meelelahutuseks ja võimaldavad mängijatel võita raha. Kasiinomänge on mitut tüüpi, sealhulgas:
Slotimängud: nagu varem mainitud, on see kasiinomäng, kus mängijad keerutavad rullikuid ja loodavad saada võidukombinatsioone.
Lauamängud: need hõlmavad mänge nagu blackjack, rulett, baccarat ja pokker. Need mängud nõuavad oskusteavet ja strateegiat ning neid saab mängida nii online kasiinos kui ka füüsilises kasiinos.
Pokker: pokker on üks populaarsemaid kasiinomänge, kus mängijad panustavad raha ja võistlevad üksteise vastu. Pokkerimängud võivad olla erineva keerukusega ja nõuda erinevaid oskusi.
Bingo: bingo on üks vanemaid kasiinomänge, kus mängijad valivad numbri ja loodavad, et nende numbrid kutsutakse välja. Esimene mängija, kes saavutab võidukombinatsiooni, võidab mängu.
Craps ehk täringud: Craps on kasiinomäng, millel kasutatakse kahte täringut ning mängijad saavad panustada, mis näit täringutel pidama jääb.
Kasiinomängud pakuvad erinevaid võimalusi raha võitmiseks ning paljud neist on saadaval nii online kasiinos kui ka füüsilises kasiinos. On oluline meeles pidada, et kasiinomängud on hasartmängud ja mängijad peaksid alati mängima vastutustundlikult.
See, millise mängu kasuks otsustad, peaks sõltuma puhtalt sinu isiklikust eelistusest. Soovitame mängida neid mänge, mis pakuvad sulle mõnusat vaba aja veetmise võimalust.
voidapafkasiinos
Jah, on tõsi, et mõned mängud on statistiliselt mängija seisukohast kasumlikumad. Siiski ei tasu teha võitmisest igal juhul eesmärki omaette. Peamine on juba enne mängimisega alustamist paika panna oma eelarve, mida saad lubada kaotada.
Tegemist on meelelahutusega ning kindlasti ei tasuks hasartmänge näha kui võimalust teenida raha. See võimalus on olemas, kuid statistiliselt jäävad enamik mängijaid pigem kahjumisse.

KAS HASARTMÄNGU VÕITUDELT TULEB TASUDA TULUMAKSU?

Maksude teema on samuti väga põnev. Tegelikult on nii, et mistahes hasartmängu võitude pealt ei pea mängija tasume ühtegi maksu. Näiteks, kui võidad lotoga miljoni saad selle sendipealt kätte. Sama kehtib online- ja maapealsetes kasiinodes, bingotubades ja spordiennustuses.
Makse peavad maksma hasartmängude pakkujad- online mängukohad, kasiinosaalid ja loto korraldajad. Eestis on hasartmängumaks 5% mängukorraldaja kasumist.
Kui mõtled, millised korraldajad maksavad kõige rohkem makse, siis selleks on igasugu loteriide pakkujad. Keskmiselt makstakse võitudena mängijatele kõigest 50% piletimüügitulust. Ülejäänud kulubki loterii pakkumisega seotud kulude katteks ja maksude tasumiseks.

LÄBI AEGADE SUURIMAD VÕIDUD EESTIS

Aasta-aastalt lähevad jackpot preemiad aina suuremaks. Osalt on see tänu kasiinomängude aina suuremale populaarsusele. Teisest küljest eelistavad mängijad volatiilsemaid mänge, mis tähendab, et võidud on harvemad, kuid maksimaalsed võidusummad kopsakamad.
Alles hiljuti 2021. aasta 4. juunil saavutas Soomes elav eestlane läbi aegade suurima võidu. Võidusummaks kujunes kõigest 3,75€ panusega koguni 6,5 miljonit eurot! Emotsioonid olid vapustavad, sest enda sõnutsi polevat mees kunagi varem midagi võitnud! Mängis ta Optibet.com lehel, mille eestikeelne leht on optibet.ee.
2020. aasta jaanuaris sai Eestis naine läbi aegade suuruselt teise võidu Eesti online kasiinodes- 3,7 miljonit! Võit on seda ilmekam, et panuse väärtus oli kõigest 20 senti ning suurvõit potsatas sülle PAF kasiino ühel volatiilseimal mänguautomaadil Hall of Gods.
See võit viis kahtlemata eestlase kasiinomängijate absoluutsesse tippu, kuid õnnelikke on teisigi. 2017. aastal näiteks sai miljonäriks Betsafe live kasiino mängija, kes tabas ruletilaual õnneliku panusega 1,55 miljoni eurose võidu.
Need arvud kõlavad tavainimese jaoks ulmelistena, kuid on ometigi võimalikud ka meie väikses Eestis.
Operaatorite jaoks tähendavad suured jackpot võidud suurepärast võimalust reklaamida oma mänge ja teenuseid. On juhuseid, kui mõni mängijad satub kohe õnnesoonele näiteks peale kõigest paarikümne eurost esimest sissemakset.

KUIDAS MÄNGIDA VASTUTUSTUNDLIKULT?

Olgu selleks kasiino, loto, pokker või sport, kõige olulisem on meeles pidada, et panustada tuleb vastutustundlikult. Mida see aga tegelikult tähendab?
Vastutustundlik mängimine on väga oluline nii mänguoperaatorite kui ka mängijate jaoks. Keegi ei soovi, et ülemäärane mängimine hakkaks mõjutama mänguri igapäevaelu, suhteid lähedastega või finantse negatiivselt.
mängivastutustundlikult
Oleme seda teemat pikemalt käsitlenud ka meie Tunneta oma piire artiklis. Leiad detailset infot, kuidas kasutada erinevaid limiite nagu kaotuslimiit, sissemakselimiit ja mängupiirang.
Loomulikult on kasiinode näol tegemist äriliste projektidega, mille eesmärgiks on teenida võimalikult palju raha. Kuid kui mängijad kulutavad rohkem, kui saavad endale lubada, võib probleeme tekkida ka operaatoril. Üheks näiteks on sellega kaasneda võiv mainekahju.

TURVALISUS JA USALDUSVÄÄRSUS

Oleme juba rääkinud sellest, kuidas online kasiinod töötavad ja kuidas kasiinos võita. Aeg-ajalt mängides ja eriti siis, kui viltu veab, tekib siiski küsimus: “Kas veebikasiinod on üldse ausad ja kuidas seda kontrollida?”
Kõigis riikides, kus kasiinod on lubatud, teostab nende tegevuse üle vastav asutus. Olgu selleks siis maksuamet nagu seda on Eestis või muu autoriteet. Peamine küsimus on aga selles, kas mängud on ausad ja kas kasiino saab omalt poolt näiteks spinnide tulemust mõjutada?
Litsentsiga online kasiinod
Mida tähendab litsentseeritud tegevusloaga mänguportaal? See tähendab, et online mängude operaator on esitanud kontrollorganile, milleks näiteks Eestis on Maksu-ja Tolliamet vastavad dokumendid ja täitnud kõik nõuded, et üldse saada Eestis või mistahes teises riigis teenust pakkuda. Siia hulka kuulub näiteks nõue, et online kasiino omanikfirmal peab olema piisav hulk raha, et mõistliku aja jooksul välja maksta ka suuremad võidud.
Mängud
Tänapäeva paremate online kasiinode mänguvalik on uskumatult lai. Siiski ei saa kasiinod pakkuda päris igasuguseid mänge vaid ka nendele on ranged nõuded.
Mistahes mängud veebilehele lisatakse peavad olema sertifitseeritud vastavate kontrollorganite poolt. Oluline termin siinkohal on RTP, mis viitab kasumlikkuse protsendile.
Online kasiinomängude kasumlikkus peab jääma igal juhul kõrgemale kui 90%. Nii tagatakse, et kasiinod ei muutuks liiga ahneks ja ka mängijad võidavad mõistlikult palju.
Kõige usaldusväärsemad kasiinod Eestis
Eesti kõige usaldusväärsemad mängukohad on Coolbet, Betsafe, OlyBet ja Optibet. Nende puhul ei teki mingit küsimustki, kes on kaubamärgi taga. Tegemist on juba pikalt tegutsenud online mängukohtadega, mis tõestanud ennast igati võimekate operaatoritena pakkumaks püsivalt head mänguelamust.

Millises kasiinos mängida?

Kui otsid kohta, kus oma õnn proovile panna, siis on hea teada, et päris kõik veebikasiinod pole ühesugused. Võtame näiteks Kiirkasiino või Maria Casino, kust leiabki ainult slotikaid, live kasiino laudu ning mõned lauamängud. Seevastu, kui oled tuttav Betsafe, Unibet või Coolbet portaalidega, tead, et neil on mängude valik märksa laiem.
Traditsioonilised kasiinod katavad ära põhimõtteliselt kõik hasartmängude liigid, milleks on spordiennustus, pokkeri, kasiino, live kasiino, lauamängud ja muud osavusmängud. Nii on mängijal lihtne kõik huvitav leida ühest kohast. Teisalt võib nii suur valik vahel otsustamise keeruliseks teha.

Kiirkasiinod

Kui tahad kohe asja kallale asuda, siis on tõenäoliselt parim valik ilma kontota mängukohad, mis tähendab, et alustamiseks piisab panga kaudu sissemakse tegemisest.
Eestis on hulgaliselt ka uuemaid mängukohti, millest eriti palju pole varem kuulda olnud. Nende hulka kuulub näiteks Boost kasiino.
Lähemal vaatlusel selgub, et tegu on paindlike mängukohtadega, mis ei paku midagi üleliigset, kuid samal ajal täidavad kõiki vastutustundlikule hasartmängude pakkujale esitatud nõudeid.

KAEBUSED

Kui tunned, et mänguoperaator on sulle liiga teinud, soovitame võtta ühendust operaatoriga otse. Selleks on mitmeid võimalusi nagu näiteks neile helistamine, meili saatmine probleemi kirjeldusega või live-chat.
Kui probleemi lahendus näib keeruline ja lahendust ei paista, saab alati appi kutsuda Eesti Tarbijakaitse või küsida nõu Maksu- ja Tolliametilt, mis tegelebki online kasiinode ja hasartmängu pakkujate tegevuse reguleerimisega.
Võib-olla oled kuulnud ka üle maailma kõige populaarsemast online kasiino veebilehtede välimäärajast AskGamblers. Tegemist ei ole päris tavalise reklaamiplatvormiga. Nad on mängijate aitamise võtnud oma südameasjaks.
Kui tunned, et suhted kasiinoga on sassi läinud ja tahad professionaalset abi kolmanda osapoole käest, siis sisesta oma kaebus AskGamblers kaebuste lehele.
Nii tegeleb võimaliku ülekohtu lahendamisega juba nende tiim ja võib kindel olla, et nii suure mõjuga veebilehe negatiivne tagasiside ei tee rõõmu ühelegi operaatorile.

Loe ka neid artikleid

  Kasiinoboonused - Korduma kippuma küsimused

  Kuidas kasiinos mängimist alustada?

  Internetis raha peale panustamisega alustamiseks pole kunagi õiget või vale aega. Tegemist on meelelahutusega, mis võib sobida enamikele inimestest, kellel piisavalt enesekontrolli. Soovitame alustamiseks tuntud Eesti online kasiino platvorme nagu PAF, X3000, Winnerz, Kanuuna ja Fire Spin. Need on turvalised ja usaldusväärsed online kasiinod ning mängija jaoks on reaalne võimalus ka võita raha ja plussi jääda.

  Kas kasiinomänge saab ka tasuta proovida?

  Parimad Eesti kasiinod lasevad mänguritel alustada ka ilma oma rahaga riskimata. Paljud mängijad seda võimalust ei kasuta, sest kogu kasiinos panustamise mõte on nende jaoks just raha võita. Soovitame siiski arvestada, et just demomängudel saab hea tunnetuse, kuidas slotimängudel võite välja makstakse. Live kasiino mängud on aga alati saadaval ainult raha peale panustamiseks.

  Kas kasiinos saab võita ka päris raha?

  Kõik populaarsed kasiinod Eestis maksavad mängijatele võidud välja keskmiselt 24 tunni jooksul. Loomulikult võid võita pärisraha ning seaduslikes kasiinodes mängides ei pea muretsema, et online kasiino üritaks oma kohustustest kõrvale hiilida ja võite mitte välja maksta. Tasub meeles pidada, et raha võitmine ei peaks olema eesmärk omaette. Kui nii mõelda, siis võib kasiinosse rohkem raha sisse panna kui mõistlik oleks.

  Kas Eesti kasiinod on usaldusväärsed?

  Eesti kasiinod on ühed maailma parimad. Eestis on vaba turumajandus ja meie riik ei ürita hasartmängude pakkumist liiga kiivalt enda kontrolli all hoida. Nii välismaa kui Eesti ettevõtetel on suhteliselt vabad käed rahamängude pakkumiseks. Seni kuni arvestatakse ka vastutustundliku mängimise reeglitega.

  Kas Eesti kasiinod on maksuvabad?

  Eesti kasiinod on selles mõttes mängijad jaoks suurepärased, et võitude pealt ei pea isegi maksma tulumaksu. Eestis kehtib hasartmängumaks, kuid seda tasub kasiino operaator, ehk ettevõte, mis hasartmänge korraldab. Ehk siis kokkuvõttes- kõik võidud saad kätte oma pangakontole ilma mingite maharvamisteta.

  Mis juhtub kui mängu ajal esinevad tehnilised probleemid?

  Pole sugugi harv juhus, et kasiinos mängides võib tekkida mõni tehniline tõrge. Näiteks mäng “kiilub kinni”, keegi helistab samal ajal kui mängid nutiseadmes või internet kaob ära. Sellistel juhtudel võib olla esialgu ehmatus suur, kuid tõsiasi on, et kasiinod on sellega arvestanud. Tehnilisi viperusi tuleb ikka ette, kuid kui mängija jaoks mänguvoor katkeb, siis arvuti mängib vooru ikka lõpuni ja tulemust saab näha hiljem oma mänguajaloo alt siis, kui naased oma kasiino mängijakontole. Tehniliste probleemide korral tuleks lihtsalt kustutada veebilehitseja vahemälu ja küpsised, logida kasiino mängijakontolt välja ja sulgeda kõik brauseri aknad. Igaks juhuks võiks teha seadmele ka taaskäivitus ja siis uuesti proovida sisse logida.