1990. aastatel arenes Eesti riik hirmuäratava kiirusega. Peame silmas just seda kui kiiresti kõik muutus ning mitte kõik ei suutnud muutustega kohaneda.

Väikse riigina, mis soovis Venemaast eemalduda, olime vastuvõtlikud kõigele, mis oli omane Lääne-Euroopale ja Ameerikale. Tegelikult on see ka õige lähenemine, sest kui soovid midagi saavutada, tulebki õppida nendelt, kes on juba selle saavutanud.

Kõva töö ja vaeva kõrvale oli vaja ka meelelahutust. Seega pole midagi imestada, et tekkima hakkasid mängupõrgud, kus üksikud hinged leidsid argipäeva rutiini vaheldust ja lootust, et rahaline rikkus võiks nendelegi osaks saada.

kasiinos töötamine

Just maapealsed kasiinod lõid fooni Eesti hasartmängutööstuse tekkele ja arengule. Seda, millega sai hakkama Armin Karu, teavad vist kõik. Ometigi on tavainimese jaoks Eesti kasiinonduse ajalugu ja areng suhteliselt tundmatu maa.

Hasartmängude ümber on alati hõljunud mingi kurjakuulutav õhustlik nagu oleks tegemist millegi keelatu ja ohtlikuga. Tegelikult ongi ohud täiesti olemas kui teadmatusest liiga hoogu minna või mitte teadvustada, et tegemist on meelelahutusega, mis võib jäägitult endaga kaasa tõmmata.

Kui asja vaadata pragmaatilise pilgu läbi, siis tegelikult teavad suurem osa mängureid väga hästi, et kasiinos rikkaks ei saa ning tegemist ongi nii-öelda natuke patuse ajaviitega.

Lõppude-lõpuks sõltub siiski kõik isiksuse tüübist, kas hasartmängud jäävad mängurite jaoks vaheldusrikkaks vaba aja veetmise võimaluseks või kujuneb sellest pigem nagu halb harjumus, mis ülejäänud igapäevaelu valdkondi negatiivselt mõjutama hakkab.

Eesti online kasiinod

Online kasiinodega on “omad mured”.

Maapealsetes mängupõrgutes on kõik käegakatsutav- annad kassiirile raha, saad vastu žetoone, suhtled baaridaamide ja teiste klientidega näost-näkku. Ruumi nurgas seisab lihast ja luust turvamees.

Online kasiinodes on kõik teistmoodi. See aga tähendab, et kogu vastutus on mängijal endal.

Näiteks on mängude korraldajal, ehk siis internetikasiino operaatoril üsnagi keeruline hinnata, milline on mänguri riskifaktor.

See, kui keegi panustab suurte summade peale ja kaotab palju raha, ei ole iseenesest riskikäitumine.Inimeste rahalised võimalused on väga erinevad. Pigem on ohumärkideks see, kui mängur võtab ühendust klienditoe esindajaga ning käitub ebaloomulikult.

Näiteks võib mängija olla emotsionaalselt väga hapras olukorras, nutta ja väljendada vähest kontrolli oma emotsioonide üle.

Kui puudub kontroll enda ja oma emotsioonide üle, siis see on selge ohumärk, et ka kasiinos mängides võib enesekontroll olla probleemiks.

PAF kasiinoga tood võidu koju

Spinni terviseks

Levinud riskikäitumine on ka boonuste lunimine klienditoe ehk kasiino esindajatelt.

Meeleheitlik soov boonuste saamise järele on märk, et mänguril ei ole piisavalt rahalisi vahendeid mängimiseks, kuid soovitakse igal juhul mängimisega jätkata.

Mida siis sellistel puhkudel teha? Online kasiinod peavad edendama vastutustundlikku mängimist.

Äärmuslikumad näited on X3000 ja PAF kasiino, kus on mängijatele seatud aastane kaotuslimiit 17,500 €. Mida tähendab aastane kaotuslimiit?

 • kalendriaasta jooksul ei saa ükski mängija maha mängida rohkem kui 17,500 €.
 • piirmäärani jõudes mängija konto lihtsalt külmutatakse ning sellele ligipääs kaob kuni järgmise aasta alguseni.

Ideaalis võiks online kasiinod muutuda sotsiaalsemateks. Ehk siis võiks tekkida rohkem võimalusi suhtlemiseks teiste mängijatega ning miks mitte ka professionaalse kasiino esindajaga, kes hoiab rohkem silma peal, mis mängijatega toimub.

Klienditugi võiks täita seda professionaalse esindaja rolli, kuid mängurid võtavad harva ise klienditoega ühendust, kui just mingi väga suur mure ei ole.

Highroller ehk VIP mängijad

Kasiinod koguvad andmeid nende mängijate kohta, kes on kõige rohkem raha maha mänginud ning klassifitseerivad need mängurid VIP-mängijateks.

Suurelt panustajate ühte gruppi segmenteerimine on tegelikult õige lähenemine, sest VIP-mängijad on need, kes tagavad kasiinode jätkusuutlikkuse.

Kui keegi teeb 20 € sissemakse ja kaob igaveseks kasiino radarilt, ei oma ärilises plaanis kasiino jaoks mingit tähtsust.

VIP mängijatega tegeleb tavaliselt professionaalne tugipersonal, see tähendab, et nendega ei suhtle klienditeenindaja, kes tööl alles esimest päeva või kellel on vähe kogemusi.

Highroller ehk suurelt panustajatele määratakse tavaliselt personaalne kontohaldur, kes tagab selle, et

 • alati on olemas keegi, kes VIP mängija päringule vastab, olgu selleks siis live chat, e-maili või telefoni teel
 • VIP mängijatel on kõrgemad sisse- ja väljamakse limiidid
 • väljamaksed töödeldaks alati mõistliku aja jooksul
 • personaalsed pakkumised väärtuslike auhindadega(VIP mängijad ei viitsi osaleda kampaaniates, mille auhindadeks 20-100 tasuta spinni)
 • madal läbimängimise nõue boonustel, näiteks x6

Öeldagu mida tahes, aga nagu näha, siis highroller ehk VIP mängijad on kasiinos eelisseisus. Kas see on õiglane?

Meie hinnangul on see õiglane, sest online kasiinod on ärilised organisatsioonid ning nende eesmärgiks on teenida tulu.

Ainult tasuta spinnide ja boonuste väljajagamisel kaugele ei jõua.

Just VIP mängijad on need, kes tagavad kasiinode jätkustuutlikkuse, sest seda tüüpi mängijad on valmis ka päriselt suuremaid summasid mängijakontole kandma ning võtme riski raha kaotada.

PAF kasiinoga tood võidu koju

Spinni terviseks

Highroller ehk VIP kasiinod

Kas kõik Eesti kasiinod kohtlevad oma mängijad samadel põhimõtetel?

Rääkisime natuke sellest, millised on peamised printsiibid, mille alusel online kasiinod oma tegevust korraldavad ning kasumisse jõuda püüavad.

Maksu-ja Tolliamet on kehtestanud samad reeglid kõigile litsentseeritud hasartmängu pakkujatele Eestis. Ometigi ei saa päris nii, et kasiinol pole oma identiteeti ja nägu, millega massist eristuda.

2024. aasta alguse seisuga on Eestis juba kümneid online kasiinosid, mis laias laastus pakuvad tegelikult suhteliselt samu mänge.

Vaid GrandX ja Kingswin kasiino mängude valik on vähe “kohitsetum” ehk siis need kasiinod pole kunagi pakkunud mänge moodsamatelt mängutarkvara tootjatelt nagu NetEnt, Yggdrasil, Play N Go ja teised tuntud mängude loojad.

Moodsamad kiirkasiinod Eestis panevad rõhku sellele, et online kasiino oleks mugavalt kasutatav mobiilis.

Mitmed tehnoloogilised uuendused on aidanud mobiilsete kiirkasiinode populaarsuse kasvule palju kaasa. Toome mõned näited:

 • enam ei ole vaja online kasiinos alustamiseks täita registreerimisvorme, piisab sissemakse tegemisest
 • kiirkasiinod on üles ehitatud ja kohandatud just nutiseadmes kasutamiseks(suured ikoonid, võimalikult vähe üleliigset informatsiooni)
 • mängud on nende omaduste alusel jagatud kategooriatesse
 • paljudel kasiinodel on lisaks mängufilter, mis aitab välja selekteerida mängud kindlate omaduste põhjal nt. volatiilsemad mängud, kõrgem maksimaalse võiduga mängud, puuviljade teemalised mängud jpm

Jätkusuutlik mängurlus PAF kasiino näitel

Kui minna konkreetsemaks, siis VIP mängijatele julgeme soovitada PAF kasiinot või siis äärmisel juhul X3000. Internetis toimetades pole midagi tähtsamat kui usaldusväärsus ja turvalisus.

Keegi meist ei soovi tegemist teha kahepalgeliste või ebausaldusväärsete mängupakkujatega. PAF kasiino on tegutsenud organisatsioonina juba 1966. aastast alates.

PAF pole lihtsalt mingi virtuaalne mängupõrgu vaid kogukond, mille eesmärk on sotsiaalne sidusus, mitte mängurite rahast paljaks tegemine.

Miks ei ole iga Eesti kasiino VIP kasiino?

Võib kõlada natuke tobedalt, ometigi on see põhjendatud küsimus. Online kasiinod väidavad ikka, et iga mängija on nende jaoks oluline.

Kui mängijad soovivad aga näha päris tulemusi, tuleb võtta reaalsust sellisena nagu see on.

Tasuta Boonus lehel aitamegi purustada müüte ning vaadata pealispinna alla, et siis mängijad ise saaksid oma otsused teha olukorras, kus neil on objektiivne ülevaade pakutavatest teenustest.

Kiirkasiinod

Alates 2018. aastast on Eestis ja tegelikult üle maailma tooni hakanud andma kiirkasiinod.

Enne seda olid Eestis OlyBet, PAF, Coolbet ja Optibet, mis kõik olid väga tuntud kaubamärgid ning mängijad ei pidanud pead vaeva selle üle, et kes päriselt nende ettevõtete niiditõmbajateks.

Nüüd 2024. aasta seisuga tekib uusi kasiinosid pea igal kuul ning kasiinomängude huviline ei pruugi üldse osata seisukohta võtta, millist võtta ja millist jätta.

Kiirkasiinod on mugavad järgmistel põhjustel:

 • lihtne on alustada pärisraha peale panuste tegemisega
 • kiirkasiinod on disainitud spetsiaalselt mobiilis mängimiseks

Peamised puudused on järgmised:

 • sageli puudub eestikeelne klienditugi või on tegemist ebaprofessionaalse teenusega
 • lehe haldajaks on tundmatu ettevõte, millel puudub varasem kogemus Eesti turul
 • mängude valik võib olla õige ahtake
 • vastutustundlik mängimine on prioriteetide hulgas viimasel kohal
 • kampaaniaid kipub olema napilt
 • maksemeetodite valik piirdub pangamaksetega
 • pidevalt tuleb panga kaudu kinnitada sisselogimine, mis pikapeale muutub tüütuks
 • mängupiiranguid on ebamugav seadistada või puuduvad need sootuks

Nagu näha, siis kiirkasiinod on küll mugavad kasutada, kuid kahjuks on neil ka palju puuduseid.

Kuigi alustamine on lihtne, siis kokkuvõttes ei paku need mängijatele sama palju väärtust kui traditsioonilised netikasiinod nagu PAF või Coolbet.

Nimetatud traditsioonilised kasiinod on samuti teinud olulisi muudatusi ning lasevad mängijatel samuti mugavalt alustada näiteks Smart ID isikutuvastuse või siis Pay N Play tehnoloogiat vahendusel.