On hästi teada, et Eestis hasartmängude mängimiseks veebis tuleb läbi teha isikutuvastus. Sageli saab sissemakse teha ainult läbi nelja suure Eesti kommertspanga SEB, Swedbank, LHV ja Luminor. Mida aga siis teha, kui elad näiteks Soomes, aga tahad vabal ajal endiselt netikasiinodes õnne proovida?

Otseselt ei soovita me kellelgi mängida Soome kasiinodes. Põhjus on väga lihtne. Soomes ei ole turumajandusele omast vaba hasartmängude turgu. Selle asemel domineerib riiklik monopol. Ametlikult pakub hasartmänge Soome Veikkaus nimeline organisatsioon.

2017. aastal loodud Veikkaus naudib turuliidri positsiooni ning Soome riik näeb selles võimalust, kuidas ära hoida hasartmängude mängimisest tekkivat võimalikku negatiivset mõju ühiskonnas.

Välismaa kasiinod Eestis

Teame, et Eestis registreerivad välismaa kasiinod aina enam ja enam uusi ettevõtteid. Võtame näiteks Estolio Limited. Küprosel loodud ettevõte on taotlenud Eesti litsentsi ning 2024. aasta veebruari seisuga registreerinud siin koguni 22 erinevat kasiinodomeeni.

Samuti Küprose Vabariigis loodud Damagi Marketing Solutions Ltd on Eestis registreerinud kaheksa domeeni. Sarnaseid näiteid on veel.

Maksu- ja Tolliameti lehel saad ise vaadata, millised on seaduslikud hasartmängude korraldajad internetis. Seda nimekirja uuendatakse jooksvalt, sest uusi kasiinosid lisandub pea igal kalendrikuul.

Kas Soomes elades saab mängida Eesti kasiinodes?

Antud artiklis püüame avada natuke tausta selle kohta, kas Soomes elades saab mängida Eesti kasiinodes ning kas see on üldse hea idee?

Nagu juba mainisime, siis ametlikult eksisteerib Soomes ainult üks ettevõte, millel on hasartmängude pakkumiseks Soomes seaduslik alus. Reaalses elus on pilt natuke kirjum. Ehk siis hasartmängu ettevõtted, mis registreeritud mujal kui Soomes, pakuvad oma teenuseid samuti Soomes asuvatele mängijatele.

Soome riik on selles osas nii palju ette võtnud, et püütakse takistada välismaa kasiinode hasartmängude reklaami. Litsentseeritud välismaa kasiinode veebilehti Soomes päris blokeerima pole hakatud.

Eestlased, kellel on Eesti pangakonto ja isikukood, saavad vabalt konto luua kõigis populaarsetes Eesti kasiino portaalides.

Kui Eesti pangakontot ega Eesti aadressi pole, siis tuleb konto luua lihtsalt rahvusvahelisel nii-öelda alamdomeenil. Näide: https://www.paf.ee/ pealt suunatakse Soomes Eestis mängijad https://www.paf.com/ peale ümber.

Hasartmängude seaduslikkus

Eesti pole kaugeltki ainuke riik maailmas, mis väljastab hasartmängude korraldamiseks tegevuslubasid.

Tuntumad jurisdiktsioonid, mis haldavad hasartmängufirmade tegevust on Malta ja Curaçao.

Online kasiino loomisel on oluline hankida ametlik tegevusluba hasartmängude korraldamiseks. Ametlik tegevusluba hasartmängude korraldamiseks on vajalik, et pakkuda teenust sihtturgudel seaduslikult. Mainekad mängutarkvara tootjad ja makseteenuse vahendajad teevad samuti koostööd ainult veebikasiinodega, millel on ametlik tegevusluba.