Kuidas Online Kasiinos alustada? Millised on ohud? Mida tuleks kindlasti tähele panna?

Need on küsimused, mis tekivad mängijatel, kes pole internetikasiino platvormidel veel kätt proovinud.

Igati õigustatud on koguda infot, et teada, millised on võimalused ja ohud, enne kui oma raha mängu paned.

Meie lehed Tasuta Boonus, Kiirkasiino Online ja Kasiinoboonus.eu on loodud kõik selle mõttega, et pakkuda mängijatele mingit infoallikat, et teha veebis panustades teadlikumaid otsuseid.

Online kasiino õpetus

Netikasiinod on loodud selle eesmärgiga, et pakkuda mänguritele võimalust meelt lahutada mugavalt, ilma kodust lahkumata.

Asja negatiivne külg on, et veebis mängides on kogu vastutus mängija enda õlul.

Vajalik info isikutuvastuse, maksete, klienditeeninduse ja kõige muu kohta tuleb mängijal endal üles leida.

Mitte kõik meist ei ole arvutite ja tehnoloogiaga sina peal, seega võib arusaamine, kuidas asjad toimivad, alguses päris väljakutsuv olla.

Kõik online kasiino platvormid ei ole ka üles ehitatud nii, et kasutajal oleks neil lihtne navigeerida. Siinkohal tulemegi appi ja juhime tähelepanu olulisele.

Online kasiinosid tutvustavad lehed internetis

Võid tähele panna, et Google pakub otsingus väga palju erinevaid online kasiino infolehti.

Enamik neist on välismaa omanike hallatavad, kes Eesti mängijate huvidest ei tea maad ega mütsi. Nii on neil raske eestlastele mingit päris väärtust pakkuda.

Online kasiino tehnoloogia ja trendid on pidevas muutumises. Tasuta Boonus lehel kohandame oma sisu nii, et see oleks asja- ja ajakohane.

Sätime olulise info fookusesse, et lugejad ei peaks ise uusimaid uudiseid ja olulisi asju taga otsima.

Oluline info uute mängijate jaoks

Uuringufirma Kantar Emor on teinud mitmeid töid selle kohta, milline on motivatsioon kasiinos mängimise alustamiseks.

Selgub, et pooled mängijatest tahavad lihtsalt nii-öelda aega surnuks lüüa ja meelt lahutada. Pooled uuringutele vastajatest nimetavad soovi võita suurem summa raha.

Kasiinod tegelikult hea meelega reklaamikski oma tooteid nii, et reklaami sihtgrupp arvaks, et kasiinos võib võita suure summa raha.

Loto ja kasiinoga võib tõesti võita palju raha, kuid sellest väga ei räägita, et enamik õnnekütte jäävad tühjade pihkudega.

Eesti Hasartmänguseadus on seadnud hasartmängude reklaamile mitmeid piiranguid. On ka pretsedente, kui seadust on rikutud ning hasartmängureklaam on tulnud tänavapildist eemaldada.

Alustades oleks parem, kui eesmärgiks ei seataks eelkõige raha võitmist.

On tore võita, kuid kui ainult võidu peale välja minna, siis kaotuste korral võid hakata tahtma kaotusi tagasi teha.

Nii on võimalus, et kaotad veelgi rohkem ning lõpuks mängid maha rohkem raha, kui esialgu oli plaanis üldse kasiinos mängimise peale kulutada.

100% boonus kuni 100 € + 100 tasuta spinni mängul Double Joker

Spinnid siit

Samm-sammult, kuidas online kasiinos alustada

Toome siinkohal ära oma nägemuse, millised võiksid ideaalis olla sammud, mis tuleks kindlasti läbi teha enne kui online kasiinos oma rahaga peale lendad.

Veendu, et tegemist on seadusliku hasartmängukorraldajaga internetis.

Täispikk nimekiri kõigist äridest ja brändi nimedest, mis Eestis raha peale õnnemänge pakuvad, leiab Maksu- ja Tolliameti rubriigist Seaduslike hasartmängukorraldajate nimekiri.

 • Kui huvipakkuva online kasiino brändinimi sellelt lehelt puudub, tuleks hoog natuke maha võtta, ja uurida, mis ettevõttega üldse tegu.
 • Kui mängid online kasiino pakkuja juures, millel Eestis tegevusluba puudub, tähendab see, et antud ettevõte ei tasu Eestis hasartmängumaksu.
 • Samuti ei kontrolli Eesti ametkonnad seda, kas ebaseaduslikud online kasiinod täidavad nõudeid, mis legaalsetele kasiinodele on seatud.

Me ei väida, et litsentsita online kasiinod oleks igal juhul pettus. Lihtsalt oluline on teadlik olla riskidest, mis ebaseaduslikes kasiinodes mängides kaasnevad.

 • Kui valid mängimiseks Vavada, Ice Casino või Vulkan Vegas, siis võitude pealt tuleb igal juhul tasuda 20% tulumaks.
 • Iga-aastases tuludeklaratsioonis pead ise oma kasiinovõidud siis kirja panema.

Mängides seaduslikes kasiinodes, saad võidud kätte maksuvabalt ja ise midagi maksudega jahmerdama ei pea.

Uuri välja, millised on pakutavad maksemeetodid

Online kasiinod on erilised selle poolest, et neil on seaduslik õigus mängijatelt vastu võtta pärisraha. See on oluline erisus võrreldes näiteks mingi suvalise online mängude portaaliga internetis.

Kui mängus on pärisraha- Eestis kasiinodes siis täpsemalt eurod- siis sellega kaasneb lisavastutus.

Online kasiinod ei ole finantsettevõtted ning hea meelega nad ei näeks üldse, et klientide mängijakontodel oleks vabu vahendeid, mida mängudel panuste tegemiseks ei kasutata.

Ükski online kasiino ei tohi kasutada mängijate vahendeid mingiteks oma finantstehinguteks.

Muidugi ei maksta ka online kasiino mängijakontol oleva raha pealt mängijatele intressi.

Vastupidi, kasiinod võivad hakata raha mängijakontolt eemaldama, kui seda pole pikema perioodi jooksul kasiinos panuste tegemiseks kasutatud.

Pane tähele, kas alustamiseks nõutakse konto registreerimist

Kui leiad huvipakkuva online kasiino ja klõpsad Sissemakse nupukesele, saad kohe aru, mis tüüpi kasiinoga on tegemist.

Valikuid on tegelikult kolm:

 1. Registreeri või sissemakse nupukesele vajutades avaneb uuel lehel registreerimisankeet – Sellisel juhul on tegemist traditsioonilise Eesti kasiino operaatoriga.See tähendab, et online kasiino kogub kliendilt hulga andmeid, enne kui lastakse üldse sissemakset teha või mängudel panuseid teha.Edaspidi ole valmis saatma ka koopiad oma isikut tõendavast dokumendist, aadressi kinnitusest ja maksemeetodi kinnitusest.
 2. Smart-ID kasiinod –Smart-ID kasiinod lahendavad isikutuvastuse probleemi lihtsamalt.Enne sissemakse tegemist tuleb kliendil ennast tuvastada Smart-ID, Mobiili-ID või ID-kaardiga.Seejärel saad kohe edasi liikuda ja valida endale sobiva maksemeetodi hulga erinevate teenusepakkujate vahel.
 3. Kiirkasiinod ehk kasiinod, kus kontot pole vaja registreerida –Ligi pooled Eesti kasiinod on kiirkasiinod, kus mängija ei pea konto loomise pärast vähimatki muret tundma.Piisab, kui leiad huvipakkuva kasiino lehel üles sissemakse nupukese ning teed esimese rahaülekande online kasiino mängijakontole.Kiirkasiinodes saab raha mängijakontole kandmiseks kasutada kõiki Eesti suuremaid panku.

Tee selgeks, kas online kasiino omanikfirma on usaldusväärne ettevõtte

 • Milline on online kasiino brändi maine Eesti ühiskonnas?
 • Kas tegemist on uue kasiinoga või tegtuseb see Eestis juba aastaid?
 • Kas firma peakontor on Eestis või on tegemist täiesti tundmatu firmaga, mis registreeritud kuskil maksuparadiisis?

Kui natuke uurima hakata, siis netikasiinode profiilid on päris kirjud.

Mitme ettevõtte peakontor on maksuparadiisides Maltal, Küprosel või on firma registreeritud lausa imepisikesel Curacao saarel.

Muidugi ei soovita me esmajoones tõtata just selliste suhteliselt tundmatute kasiinode juures oma raha mängu panema.

Teisest küljest on online kasiino maailmas see suhteliselt tavapärane praktika, et ühe või teise äriühingu peakontor tehakse mõnda nii-öelda maksuparadiisi.

Hulk Rootsi- ja Briti börsifirmasidki on oma peakontorid ja suurema osa töötajaskonnast viinud ära Maltale ja Küprosele.

Õigupoolest ei ole ka Unibet, PAF või Coolbet mingid Eesti ettevõtted. Tegemist on suurte meelelahutusettevõtetega, mille jaoks Eesti on lihtsalt üks väike turg.

Kõige olulisem on meeles pidada, et globaalse haardega suurfirmad näevad palju vaeva oma positiivse kuvandi kallal. Nende puhul ei tasu mingil juhul ära mängijate petmine või mingilgi moel välja vihastamine.

On tõsi, et mõne ettevõtte kohta ongi raske ka Google otsingumootoris usaldusväärset infot leida.

100% boonus kuni 100 € + 100 tasuta spinni mängul Double Joker

Spinnid siit

Kas mänguvalik on piisav?

Kui rääkida online kasiino mängudest, siis on hea teada, et vaid vähesed kasiinod tegelevad ise mängude arendamisega.

Vaid PAF kasiino on läinud seda teed, et peab üleval väikest mängutarkvara arendamise üksust, mis siis vastavalt trendidele püüab leida slottidele uusi kujundusi ja tehnilisi lahendusi, millega mängijaid üllatada.

Olgu kohe ära öeldud, et PAF kasiino enda loodud mängud on väga lihtsa ülesehitusega. Peamine fookus on kujundusel ja temaatilistel karakteritel. Heaks näiteks on Kreisiraadio või Pehmed ja Karvased, mis mõlemad natuke “kiiksuga”.

Kõige populaarsemad online kasiino mängud nagu Book of Dead, Starburst ja Mega Moolah on loodud tuntud tarkvarafirmade poolt, mis keskenduvadki online kasiino mängude arendamisele.

Online kasiino mängijad tahavad kogu aeg midagi uut ja huvitavat, seega online mängude arendajatel on tööpõld väga lai.

Mõni suur tarkvaratootja nagu Microgaming, on peaaegu et üldse loobunud ise mängude arendamisest. Pakutakse oma platvormi ja infrastruktuuri väiksematele mängustuudiotele nii-öelda “pildile pääsemiseks”.

Eestis on aga päris tuntud online kasiinosid, kus Book of Dead, Reactoonz ja veel mõndasid populaarsemad mänge pole sootuks. Siinkohal tuleb välja tuua, et GrandX ja Kingswin näiteks ei taha või ei saa endale lubada kõigi suuremate ja tuntumate online mängutarkvara tootjate mänge.

Online kasiinod peavad mängutarkvara tootjatele maksma igal kuul raha, et nende mänge oma platvormil pakkuda. Kui väikeste netikasiinode kasumid ongi piskud, siis ei saa sellest välja maksta suuri summasid.

Positiivne on aga näha, et pea kõik uued kasiinod Eestis ei jää pikalt mökitama vaid kohe on mängude valik igati soliidne. Kui vahel ka jäetakse mõni mängutootja välja, siis peamised kategooriad nagu Megaways, Jackpotid ja Raamatud on kaetud.

Jackpot mängud on online kasiinode jaoks kõige kulukamad nii-öelda ülal pidada, sest nende eest küsivad tarkvaratootjad kõige rohkem tasu. Nii polegi imestada, et mõni Eesti online kasiino pakub ainult üksikuid jackpot mänge või puuduvad jackpot mängud sootuks.

100% boonus kuni 100 € + 100 tasuta spinni mängul Double Joker

Spinnid siit

Kas uutele mängijatele pakutakse boonuseid? Milline on boonuste valik?

Online kasiino boonused on väga vastuoluline teema. Sellepärast ei hakka me ühtegi boonust või tasuta spinnidega pakkumist üles kiitma.

Olulisem on see, kuidas online kasiinod mängijate premeerimise skeemi laiemalt üles ehitavad.

Suurepärane näide on online kasiino lojaalsusprogramm, mida õigupoolest pakuvad ainult mõned üksikud online kasiinod Eestis.

Hoopis tavapärasem on, et suurelt reklaamitakse välja boonused ja spinnid uutele mängijatele.

Mis keeles saab suhelda kasiino klienditoe teenindajaga?

Eesti online kasiinod peavad pakkuma infot eesti keeles. Siia alla kuulub info konto, maksete, mängude ja kõige muu kohta.

Selles osas võib märgata puudusi, näiteks on olemas välismaa kasiinod, mis lihtsalt tõlgivadki oma inglise keelsed lehed eesti keelde. Nii jääb üldmulje üsnagi kentsakas ja ei pruugi olla Eesti mängija jaoks eriti mugav.

Palju parem pole olukord ka eestikeelse klienditeenindusega. Õigupoolest pakuvad seda ainult suuremad online kasiinod Eestis nagu Unibet, Optibet, Maria Casino ja OlyBet.

Need brändid on Eestis tegutsenud juba aastakümneid ning ei tuleks kõne alla, et kliendid peavad hakkama mingis võõrkeeles oma vajadusi kommunikeerima.

Üldine info Eesti online kasiinodest

Eelnimetud punktid on ainult peamised kriteeriumid, mis enne mängima hakkamist tasub ise üle kontrollida.

Mänguelamus kujuneb muidugi veel paljude muude faktorite koosmõjul. Üheks tähelepanuväärsemaks trendiks viimastel aastatel on kiirkasiinode esiletõus. See tähendab, et võib-olla kui viimati mängisid aastaid tagasi ja kogemus polnud kõige positiivsem, siis nüüd on nii mõndagi muutunud.

Kiirkasiinod Eestis tagavad selle, et mängijad ei pea enam konto registreerimise pärast muretsema. Kõiksugused konto tuvastamise protseduurid ja maksemeetoditega mässamised on ajalugu.

Kiirkasiinod pakuvad küll ainult pangamakseid, kuid see lahendab ära mitu probleemi korraga, mis on vaevanud nii mängijaid kui online kasiino operaatoreid juba aastakümneid.

Loe ka neid artikleid

  Kasiinoboonused - Korduma kippuma küsimused

  Kuidas kasiinos mängimist alustada?

  Internetis raha peale panustamisega alustamiseks pole kunagi õiget või vale aega. Tegemist on meelelahutusega, mis võib sobida enamikele inimestest, kellel piisavalt enesekontrolli. Soovitame alustamiseks tuntud Eesti online kasiino platvorme nagu PAF, X3000, Winnerz, Kanuuna ja Fire Spin. Need on turvalised ja usaldusväärsed online kasiinod ning mängija jaoks on reaalne võimalus ka võita raha ja plussi jääda.

  Kas kasiinomänge saab ka tasuta proovida?

  Parimad Eesti kasiinod lasevad mänguritel alustada ka ilma oma rahaga riskimata. Paljud mängijad seda võimalust ei kasuta, sest kogu kasiinos panustamise mõte on nende jaoks just raha võita. Soovitame siiski arvestada, et just demomängudel saab hea tunnetuse, kuidas slotimängudel võite välja makstakse. Live kasiino mängud on aga alati saadaval ainult raha peale panustamiseks.

  Kas kasiinos saab võita ka päris raha?

  Kõik populaarsed kasiinod Eestis maksavad mängijatele võidud välja keskmiselt 24 tunni jooksul. Loomulikult võid võita pärisraha ning seaduslikes kasiinodes mängides ei pea muretsema, et online kasiino üritaks oma kohustustest kõrvale hiilida ja võite mitte välja maksta. Tasub meeles pidada, et raha võitmine ei peaks olema eesmärk omaette. Kui nii mõelda, siis võib kasiinosse rohkem raha sisse panna kui mõistlik oleks.

  Kas Eesti kasiinod on usaldusväärsed?

  Eesti kasiinod on ühed maailma parimad. Eestis on vaba turumajandus ja meie riik ei ürita hasartmängude pakkumist liiga kiivalt enda kontrolli all hoida. Nii välismaa kui Eesti ettevõtetel on suhteliselt vabad käed rahamängude pakkumiseks. Seni kuni arvestatakse ka vastutustundliku mängimise reeglitega.

  Kas Eesti kasiinod on maksuvabad?

  Eesti kasiinod on selles mõttes mängijad jaoks suurepärased, et võitude pealt ei pea isegi maksma tulumaksu. Eestis kehtib hasartmängumaks, kuid seda tasub kasiino operaator, ehk ettevõte, mis hasartmänge korraldab. Ehk siis kokkuvõttes- kõik võidud saad kätte oma pangakontole ilma mingite maharvamisteta.

  Mis juhtub kui mängu ajal esinevad tehnilised probleemid?

  Pole sugugi harv juhus, et kasiinos mängides võib tekkida mõni tehniline tõrge. Näiteks mäng “kiilub kinni”, keegi helistab samal ajal kui mängid nutiseadmes või internet kaob ära. Sellistel juhtudel võib olla esialgu ehmatus suur, kuid tõsiasi on, et kasiinod on sellega arvestanud. Tehnilisi viperusi tuleb ikka ette, kuid kui mängija jaoks mänguvoor katkeb, siis arvuti mängib vooru ikka lõpuni ja tulemust saab näha hiljem oma mänguajaloo alt siis, kui naased oma kasiino mängijakontole. Tehniliste probleemide korral tuleks lihtsalt kustutada veebilehitseja vahemälu ja küpsised, logida kasiino mängijakontolt välja ja sulgeda kõik brauseri aknad. Igaks juhuks võiks teha seadmele ka taaskäivitus ja siis uuesti proovida sisse logida.

  Janne Roosalu

  Janne Roosalu

  Kirjutaja

  Janne esimene kokkupuude online kasiinodega oli 2008. aastal.

  Sõpradega pokkerit mängides ja spordi peale panustades avanes igapäevaelu rutiinile uus dimensioon.

  Slottidel pole Jannel nii palju õnne olnud, kuid hea meelega jagab Janne oma teekonda algajast kogenud slotihundiks.