Parimad kasiinod on sellised, mis lähtuvad mängijate huvidest. Heaks näiteks on Coolbet kasiino, mis 2015. aastal saigi üldse jalad alla tänu geniaalsele turundusele. Ei saa muidugi väita, et nende pakutav meelelahutusteenus ei oleks suurte lubadustega vastavuses.

Coolbet kasiinot reklaamiti kui läbipaistuse etaloni. Mängijatega jagati kõiki sama infot, mis kasiino operaatorilegi kättesaadav ning enamgi.

Kui võrrelda Coolbet kasiino teekonda, mis algas Eestis 2015. aastal ning on jõudnud tänapäeva, siis on raske ette kujutad, kas uued kiirkasiinod Eestis suudavad midagi sarnast läbi teha.

10 aastaga on Coolbet kaubamärk saanud tuntuks ka tavalise eestlase jaoks, kes kasiinomängudega pole ehk kunagi kokku puutunudki. Coolbet on läbi aastate olnud aktiivne Eesti spordi ja kultuuri toetaja, samamoodi nagu seda on PAF, OlyBet ja Optibet.

Parimad kasiinod Eestis

Kas võiks siis auhinnad välja jagada, et Coolbet ongi Eesti parim kasiino ja lugu lõppenuks kuulutada?

Nii lihtne see asi siiski pole. Online kasiino pidamine on päris kallis lõbu ning iga online kasiino käigushoidja sätib oma fookuse oma tugevustele.

Siinkohal saab välja tuua PAF ja X3000 saavutused läbi aastakümnete. Võib-olla oled kuulnud, et PAF organisatsioonina sai alguses juba 1966. aastal. Siis oli tegemist küll rohkem heategevusorganisatsioonina, kuid ei läinud palju aega, kui neist sai online mängude pakkuja.

2024. aasta seisuga on niisiis PAF kasiinol vastutustundliku mängimise pakkujana kogemusi pea 60 aastat.

Vastutustundlik mängimine ja limiidid

On selge, et uued kasiinod Eestis ei sea vastutustundlikku mängimist esmaseks prioriteediks.

Jah, Maksu-ja Tolliamet nõuab, et mängijale oleks kasiinos tehtud arusaadavaks, millised on riskid ning kuidas kasutada erinevaid tööriistu, et mänguharjumus endale sobivaks kujundada.

Uued kasiinod on aga pigem ametis enda brändi nime turundamisega ning tehakse kõik, et mängijatelt kiirelt raha kätte saada.

See on ka üks põhjuseid, miks tasub uute kasiinodega ettevaatlik olla. Paljud neist ei ole üldse kohaldatud eestlaste jaoks vaid neid võib nimetatada koopiateks mõnest Soome või Rootsi keeles toimetavast veebilehest.