Kasiinos mängimine on meelelahutus, mille osas on väga vastukäivad arvamusi. On neid, kes neavad raha peale panustamist maapõhja, kui ka neid, kes hea meelega pühendavad aega ja investeerivad raha mängudel meele lahutamiseks.

Me ei hakka siin omalt poolt hinnanguid andma vaid pakume mõtteainet nende jaoks, kes on otsustanud, et õnnemänge võiks proovida küll, kuid kes soovivad seda teha usaldusväärse teenusepakkuja juures.

Eestis on netikasiino pakkujaid, kes siin toimetanud juba aastakümneid. Optibet, Unibet, TonyBet ja OlyBet on kaubamärgid, mis paljudele tuttavad ning mis löövad aktiivselt kaasa Eesti ühiskonna toimimises, eriti just spordi- ja kultuuri toetajatena.

Kuna online kasiinod on läbi ja lõhki virtuaalmaailma osa, siis arenevad need koos tehnoloogia arenguga. Väga oluline on silmas pidada ka mängijate vajadusi ja eelistusi, mis on lähtepunktiks, kuidas netikasiinod üldse oma platvorme kujundavad ja üles ehitavad.

Keskmise mängija jaoks on ehk aga kõige olulisem küsimus, et kas üks või teine kasiino on usaldusväärne? Pannes raha sisse, on viimane asi, mida sooviks kogeda, et kasiinoplatvormi operaator kaob nagu maa alla ning oma võitudest võid ainult und näha.

Missiooniga kasiino- PAF tagab turvalise mänguelamuse

Lõbu ootab

Õnneks on Eestis veebikasiinosid nii palju, et mingi sahker-mahker ei tasu ennast ära. Tihe konkurents tagab selle, et just läbipaistvus ja usaldusväärsus annavad kasiinole mängija silmis eelise ning argumendi, miks ühte või teist platvormi usaldada.

Kui jutuks tulevad uued kasiinod, siis mängijad võivad seal natuke kätt proovida, kuid lojaalsuse tekkimiseks peab netikasiino suutma pakkuda midagi enamat kui lihtsalt uudsus. Loomulikult on oluliseks usaldusväärsuse näitajaks ka veebilehe hästi toimivad funktsioonid ja mängud.

Järgnevalt vaatame, kuidas ära tunda, kas tegemist on usaldusväärse ja turvalise kasiinoga. Millised võiks olla ohumärgid, et netikasiino operaatoril pole päris ausad kavatsused või miks üldse üht-või teist kasiinot eelistada?

Kuidas leida usaldusväärne netikasiino raha peale panuste tegemiseks?

Internetikasiinode usaldusväärsuse küsimus on oluline, sest operaatorid võtavad mängijatelt vastu suuri summasid raha ning samuti on rahamängude puhul vastutustundlikult käitumine paras närvide mäng. Siit seega ka järeldus, et taoliste mängude pakkujad peavad olema laitmatu mainega seltskond, kelle usaldusväärsuses ei tohiks olla mingit kahtlust.

Ehk oled isegi kuulnud, et ebaseaduslikes kasiinodes võid isegi võita, aga reaalselt raha sealt kätte ei saa. Tänapäeval, kui veendud, et mängukohal on tõsiseltvõetav litsents ja tegevusluba ühes või teises riigis, siis saab olla üsna kindel, et mängijate huvid on esikohal.

Eestis on tegelikult seis eriti hea, sest meil tegutseb online kasiino mängude pakkujaid üle maailma, kes võtnud vaevaks taotleda õnnemängude pakkumiseks luba ning teevad seda siin igati seadustega kooskõlas.

Et asja mitte liiga müstiliseks ajada, siis võib tegelikult teha väikese üldistuse, et netikasiino platvorme saab tegelikult hinnata täpselt samadel alustel nagu näiteks investeerimislehti või e-poode. Lõppude-lõpuks, kui projekti taga on pahatahtlik seltskond, siis nii või teisiti ei saa asi tarbija jaoks kuidagi hästi lõppeda.

Üldised argumendid, mis näitavad, et mänguportaal võiks olla usaldusväärne

Eesti on nii väike riik, et loomulikult pole meil siin sadu erinevaid netikasiino lehti. Viimase 10 aastaga on nende arv aga märgatavalt kasvanud. Seega võiks teha järelduse, et nende kõigi kohta ikka ei oska ju midagi arvata.

Tasuta Boonus saidi meeskond puutub ometigi uute kasiinodega kokku igapäevaselt ning suhtleme otse kasiino omanike ja esindajatega. Seega on meil üsna hea ettekujutlus, kas ühte või teist portaali saab usaldada.

Mängijad saavad aga ise samuti oma arusaama kujundada, sest alati ei pruugi ka meil 100% õigus olla.

Üks huvitav argument, mille põhjal internetikasiino lehte valida on operaatori haare ehk kui tõsiselt on nende ettevõte meelelahutusäris juba kanda kinnitanud.

Näiteks on Eestis firmasid, mis loonud mitte ainult ühe vaid lausa mitu online kasiino lehte. Heaks näiteks on Betsafe, Unibet, Ninja Global ja HappySpins. Muidugi pole pelgalt see, et firmal on mitmeid brände mingi suur kvaliteedi näitaja. Ometigi võib siit järeldada, et päris kollanokkadega sel juhul ehk tegu pole.

Fire Spin on kiirelt võitnud mängijate usalduse

Proovi ise

Tegevusluba ehk hasartmängude korraldusluba

Netis sufates võid leida igasuguseid mängukohti, mis võtavad vastu pärisraha ning võivad olla isegi täiesti normaalsed kasiinod. Selleks, et omada mingit turvavõrku ja saada garantiid, et tegemist on legaalse mängukohaga, tuleks esmalt veenduda, mis ettevõte kasiino lehte haldab.

Kui soovid toimetada seadusega kooskõlas, siis on väga oluline, et mängiksid kasiinodes, mis omavad Eestis väljastatud hasartmängude korraldusluba. Mängides välismaistes kasiinodes ja jättes võitude pealt maksud tasumata, on ilmne, et tegemist on seaduse rikkumisega ning järgneda võib ka karistus või hoiatus Maksu-ja Tolliametilt.

Huvitav on teada, et emta.ee lehel saab tutvuda ka blokeeritud hasartmängu lehtedega. Õigemini siis domeenidega, mille on Maksu-ja Tolliamet blokeerinud kuna nad polnud taotlenud või saanud mängude korraldamiseks luba.

Leiame, et ükski mängija ei sooviks avastada, et kasiinoleht, millel oled harjunud panuseid tegema, ühel hetkel Eestis blokeeritakse. Ebameeldiv olukord, mida saab vältida, kui ajad asju ainult seaduslikes kasiinodes, millel nii-öelda paberid korras.

Seaduslike hasartmängukorraldajate nimekiri detailsete andmetega mängukorraldajate kohta on avalikult kättesaadav EMTA lehel https://www.emta.ee/ariklient/registreerimine-ettevotlus/hasartmangukorraldajale/seaduslike-hasartmangukorraldajate#onnemang-internetis

Kasiino leht on eesti keeles.

Seadusest tulenev nõue on, et kõik Eestis tegutsevad internetikasiinod peavad esitama oma lehel info puhtas eesti keeles. Lisaks sellele, et tööd saavad tõlkebürood on tegemist väga olulise nüansiga ka mängijate jaoks. Nali naljaks, aga tegelikult peavad rahamängude pakkujad olema oma suhtluses väga selgesõnalised, olgu siis juttu nende veebilehel esitatavast infost või reklaamidest.

Kasiinomängijaid ei tohi eksitada ega ahvatleda panustama nii, et kaob reaalsustaju või kontroll oma mänguharjumuse üle. Eestikeelne veebileht on oluline faktor, mille põhjal aru saada, kas mängude pakkujal on tõsi taga ning ka eesti mängija on nende jaoks prioriteet.

Klienditugi on eesti keeles

Kui natuke eesti kasiinodes mängida, saab ajapikku selgeks, et tegelikult need teineteisest nii palju ei erinegi. Ühel platvormil võib olla rohkem mänge, teisel on aga mugavam kasutajaliides. Kolmandal on paremini üles ehitatud kasulikud funktsioonid nagu mängupiirangute seadistamine jms.

Siit võikski teha järeldus, et miks mitte valida netikasiino selle põhjal, kus pakutakse kliendituge eesti keeles. See on päris kõva argument, sest eestikeelse toe pakkumine nõuab kasiino operaatorilt küll lisainvesteeringut, kuid mängija jaoks on väga oluline saada kommunikeerida oma mured just oma emakeeles.

Pakutavad maksesüsteemid ning maksete töötlemise kiirus

Väga hea ja lihtne moodus, kuidas kasiino proovile panna, on panna mingi väiksem summa sisse, mängida ja siis vaadata, kuidas toimib raha välja võtmine mängijakontolt pangakontole. Väiksemad vähem usaldusväärsemad kasiinod võivad hakata venitama ja keerutama mis puutub just maksete töötlemisse. Mängija jaoks pole aga midagi hullemat kui et jääda pikalt oma raha ootama.

Kui näed, et pakutud on mingid kahtlased maksesüsteemid, siis soovitame mitte kasiinot usaldada. Lai maksemeetodite valik on küll hea, kuid kui panga- või maksekaardi valikut pole, siis tähendab see, et tegemist pole just kõige usaldusväärsema teenusepakkujaga.

Eesti pangad nagu Swedbank, SEB ja LHV soovivad koostööd teha ainult usaldusväärsete partneritega ning neil on vabad käed oma süsteeme kasiino platvormiga mitte ühildada kui neil tekib teenusepakkuja osas kahtlus või ebakindlus, et tegemist võib olla mingi kahtlase projektiga.

Kokkuvõttes

Eesti internetikasiinode maastik läheb iga aastaga aina kirjumaks ning hea on omada mingit arusaama, mis päriselt toimub. Keda saab usaldada ning millistest kasiinodest oleks targem eemale hoida.

Soovitame mängida platvormidel, millel on luba Eestis rahamängude pakkumiseks. Hea oleks, kui klienditugi pakutakse eesti keeles ning ideaalis ka maksemeetodite valik võiks olla soliidne.

Suurimad ohumärgid on, kui väljamaksed jäävad venima ning kui võitude puhul hakkab kasiino otsima vabandusi, miks ei soovita raha mõistliku aja jooksul välja maksta. On arusaadava, et tekkida võib probleeme ka mängudel ning ka konto seadistamisel. Oluline on, et klienditugi ja kasiino juhtkond töötaksid alati mängija jaoks parima laheduse leidmise nimel.

Läbipaistev Coolbet külma ei tee

Võta spinnid sissemakset tegemata