Üle maailma on pea kõigil vähegi arenenumate riikide kodanikel kokkupuude nii-öelda õnnemängudega. Olgu selleks siis loto, pokker, bingo või spordiennustus. Ühel või teisel kujul on raha peale panustamine normaalne osa ühiskonnast. Tegemist ongi sotsiaalse nähtusega, mis väljendub nurgapealsetest kihlvedudest kõrgetasemeliste pokkeriturniirideni.

kasiinos töötamine

Kas oled aga mõelnud, kes on need inimesed, kes mänge korraldavad? Mõne kihlveo puhul pole vahemeest vajagi- piisab mehe ausõnast. Kui mängu lähevad suuremad summad, peab olema siiski ka keegi, kes panused kinnitab ja ennustused vastu võtab.

Järgnevalt räägime natuke täpsemalt, mis toimub seaduslike hasartmängukorraldajate telgitagustest. Kes on need inimesed, kes teevad nii, et spordiennustus ja kasiino slotid on mängijate jaoks ette valmistatud?

Netikasiino taust ja operaatorid

Oluline eristus on selles, kui räägime maapealsetest mängusaalidest või online kasiinodest. Kui hakata vaatama, kes tänapäeval Eestis veebis õnnemänge pakuvad siis paljude puhul on päris raske usaldusväärset informatsiooni leida, et kes need ettevõtted on ja milline on brändide ajalugu.

Kuna Eestis on netis raha peale panustamise suhteliselt uus asi, siis paljud mängijaid ei näe eriti vaeva taustakontrolli tegemisega. Tavaliselt ongi nii, et mängid ja võidad või kaotad, aga niisama keegi pettust ei korralda. Eriti siis kui tegemist on litsentsiga mängupakkujaga.

Siiski on huvitav natuke sügavamalt kaevata, et aru saada, kuidas netikasiinod Eestis täpselt tegutsevad? Kuidas värvatakse tööjõudu ning mida tähendab üldse ühes või teises internetikasiino ettevõttes igapäevast leiba teenida?

Sellel teemal on infot leida üsna raske või peaaegu võimatu. Vaatame, mida me kindlalt teame.

Millised ettevõtted Eestis tegutsevad?

Nagu mistahes töö otsimise puhul, siis esimene samm oleks välja uurida, millised ettevõtted Eestis üldse antud tööstuses toimetavad. Kasiinoäris olid esimesed ettevõtted Eestis Videomat, mis alustas juba 1989. aastal. 1993. tehti lahti esimene Olympic Casino mängusaal.

Veebikasiinodest on tuntumad nimed Betsafe, Olybet, Unibet ja Optibet. Kui hakata lähemalt uurima, siis kõigi nende brändide omanikeks pole mitte eestlased vaid välismaised suured meelelahutusfirmad.

Esimesed sammud kasiinos töö otsimisel

Kui oled aru saanud, millised ettevõtted Eestis või miks mitte ka välismaal kasiinoäris tegevad on, siis järgmine samm on aru saada, millised kvalifikatsioonid on nõutud, et neis huvi tekitada.

Eesti kasiinod maksavad tavaliselt mõne platvormi pakkujale igakuis renti, et sellel siis mänge, kliendituge ja makseteenust pakkuda. Ka mängud pole kasiinode enda omad, seega ka nende pakkumise eest makstakse mängude tootjale igakuist tasu. Eelnevast lähtudes saab juba järeldada, et veebikasiino jaoks töötades on kriitilise tähtsusega IT-oskused.

Eestis on küll kasiino reklaam väga täpselt ära reguleeritud, et mida tohib ja mida mitte. See aga ei tähenda, et turundus-ja reklaamioskustega inimene ei võiks ka kasiinoäris läbi lüüa. Lähenemine peab olema lihtsalt kooskõlas kõigi kehtivate õigusnormidele. Siit lähtuvalt saab kohe sisse tuua ka juriidilise poole, sest kasiinod Eestis peavad väga täpselt järgima Maksu-ja Tolliameti ettekirjutisi, kuidas mängijate jaoks luua ja säilitada turvaline mängukeskkond.

Head šansid kasiinoäris läbilöömiseks on keelevaistuga inimestel, kes suhtlevad vabalt ka näiteks inglise või vene keeles. Just klienditoe meeskonnas töötajatelt eeldavad Eesti kasiinod sageli nii eesti-, vene-, inglise- kui ka soome keele pädevust.