Üle maailma on pea kõigil vähegi arenenumate riikide kodanikel kokkupuude nii-öelda õnnemängudega.
Olgu selleks siis loto, pokker, bingo või spordiennustus. Ühel või teisel kujul on raha peale panustamine normaalne osa ühiskonnast.
Tegemist ongi sotsiaalse nähtusega, mis väljendub nurgapealsetest kihlvedudest kõrgetasemeliste pokkeriturniirideni.
kasiinos töötamine
Kas oled aga mõelnud, kes on need inimesed, kes mänge korraldavad? Mõne kihlveo puhul pole vahemeest vajagi- piisab mehe ausõnast. Kui mängu lähevad suuremad summad, peab olema siiski ka keegi, kes panused kinnitab ja ennustused vastu võtab.
Järgnevalt räägime natuke täpsemalt, mis toimub seaduslike hasartmängukorraldajate telgitagustest.
Kes on need inimesed, kes teevad nii, et spordiennustus ja kasiino slotid on mängijate jaoks ette valmistatud?

Netikasiino taust ja operaatorid

Oluline eristus on selles, kui räägime maapealsetest mängusaalidest või online kasiinodest. Kui hakata vaatama, kes tänapäeval Eestis veebis õnnemänge pakuvad siis paljude puhul on päris raske usaldusväärset informatsiooni leida, et kes need ettevõtted on ja milline on brändide ajalugu.
Kuna Eestis on netis raha peale panustamise suhteliselt uus asi, siis paljud mängijaid ei näe eriti vaeva taustakontrolli tegemisega. Tavaliselt ongi nii, et mängid ja võidad või kaotad, aga niisama keegi pettust ei korralda. Eriti siis kui tegemist on litsentsiga mängupakkujaga.
Siiski on huvitav natuke sügavamalt kaevata, et aru saada, kuidas netikasiinod Eestis täpselt tegutsevad? Kuidas värvatakse tööjõudu ning mida tähendab üldse ühes või teises internetikasiino ettevõttes igapäevast leiba teenida?
Sellel teemal on infot leida üsna raske või peaaegu võimatu. Vaatame, mida me kindlalt teame.

Millised ettevõtted Eestis tegutsevad?

Nagu mistahes töö otsimise puhul, siis esimene samm oleks välja uurida, millised ettevõtted Eestis üldse antud tööstuses toimetavad. Kasiinoäris olid esimesed ettevõtted Eestis Videomat, mis alustas juba 1989. aastal. 1993. tehti lahti esimene Olympic Casino mängusaal.
Veebikasiinodest on tuntumad nimed Betsafe, Olybet, Unibet ja Optibet. Kui hakata lähemalt uurima, siis kõigi nende brändide omanikeks pole mitte eestlased vaid välismaised suured meelelahutusfirmad.

Esimesed sammud kasiinos töö otsimisel

Kui oled aru saanud, millised ettevõtted Eestis või miks mitte ka välismaal kasiinoäris tegevad on, siis järgmine samm on aru saada, millised kvalifikatsioonid on nõutud, et neis huvi tekitada.
Eesti kasiinod maksavad tavaliselt mõne platvormi pakkujale igakuis renti, et sellel siis mänge, kliendituge ja makseteenust pakkuda. Ka mängud pole kasiinode enda omad, seega ka nende pakkumise eest makstakse mängude tootjale igakuist tasu. Eelnevast lähtudes saab juba järeldada, et veebikasiino jaoks töötades on kriitilise tähtsusega IT-oskused.
Eestis on küll kasiino reklaam väga täpselt ära reguleeritud, et mida tohib ja mida mitte. See aga ei tähenda, et turundus-ja reklaamioskustega inimene ei võiks ka kasiinoäris läbi lüüa.
Lähenemine peab olema lihtsalt kooskõlas kõigi kehtivate õigusnormidele. Siit lähtuvalt saab kohe sisse tuua ka juriidilise poole, sest kasiinod Eestis peavad väga täpselt järgima Maksu-ja Tolliameti ettekirjutisi, kuidas mängijate jaoks luua ja säilitada turvaline mängukeskkond.
Head šansid kasiinoäris läbilöömiseks on keelevaistuga inimestel, kes suhtlevad vabalt ka näiteks inglise või vene keeles. Just klienditoe meeskonnas töötajatelt eeldavad Eesti kasiinod sageli nii eesti-, vene-, inglise- kui ka soome keele pädevust.

Loe ka neid artikleid

  Kasiinoboonused - Korduma kippuma küsimused

  Kuidas kasiinos mängimist alustada?

  Internetis raha peale panustamisega alustamiseks pole kunagi õiget või vale aega. Tegemist on meelelahutusega, mis võib sobida enamikele inimestest, kellel piisavalt enesekontrolli. Soovitame alustamiseks tuntud Eesti online kasiino platvorme nagu PAF, X3000, Winnerz, Kanuuna ja Fire Spin. Need on turvalised ja usaldusväärsed online kasiinod ning mängija jaoks on reaalne võimalus ka võita raha ja plussi jääda.

  Kas kasiinomänge saab ka tasuta proovida?

  Parimad Eesti kasiinod lasevad mänguritel alustada ka ilma oma rahaga riskimata. Paljud mängijad seda võimalust ei kasuta, sest kogu kasiinos panustamise mõte on nende jaoks just raha võita. Soovitame siiski arvestada, et just demomängudel saab hea tunnetuse, kuidas slotimängudel võite välja makstakse. Live kasiino mängud on aga alati saadaval ainult raha peale panustamiseks.

  Kas kasiinos saab võita ka päris raha?

  Kõik populaarsed kasiinod Eestis maksavad mängijatele võidud välja keskmiselt 24 tunni jooksul. Loomulikult võid võita pärisraha ning seaduslikes kasiinodes mängides ei pea muretsema, et online kasiino üritaks oma kohustustest kõrvale hiilida ja võite mitte välja maksta. Tasub meeles pidada, et raha võitmine ei peaks olema eesmärk omaette. Kui nii mõelda, siis võib kasiinosse rohkem raha sisse panna kui mõistlik oleks.

  Kas Eesti kasiinod on usaldusväärsed?

  Eesti kasiinod on ühed maailma parimad. Eestis on vaba turumajandus ja meie riik ei ürita hasartmängude pakkumist liiga kiivalt enda kontrolli all hoida. Nii välismaa kui Eesti ettevõtetel on suhteliselt vabad käed rahamängude pakkumiseks. Seni kuni arvestatakse ka vastutustundliku mängimise reeglitega.

  Kas Eesti kasiinod on maksuvabad?

  Eesti kasiinod on selles mõttes mängijad jaoks suurepärased, et võitude pealt ei pea isegi maksma tulumaksu. Eestis kehtib hasartmängumaks, kuid seda tasub kasiino operaator, ehk ettevõte, mis hasartmänge korraldab. Ehk siis kokkuvõttes- kõik võidud saad kätte oma pangakontole ilma mingite maharvamisteta.

  Mis juhtub kui mängu ajal esinevad tehnilised probleemid?

  Pole sugugi harv juhus, et kasiinos mängides võib tekkida mõni tehniline tõrge. Näiteks mäng “kiilub kinni”, keegi helistab samal ajal kui mängid nutiseadmes või internet kaob ära. Sellistel juhtudel võib olla esialgu ehmatus suur, kuid tõsiasi on, et kasiinod on sellega arvestanud. Tehnilisi viperusi tuleb ikka ette, kuid kui mängija jaoks mänguvoor katkeb, siis arvuti mängib vooru ikka lõpuni ja tulemust saab näha hiljem oma mänguajaloo alt siis, kui naased oma kasiino mängijakontole. Tehniliste probleemide korral tuleks lihtsalt kustutada veebilehitseja vahemälu ja küpsised, logida kasiino mängijakontolt välja ja sulgeda kõik brauseri aknad. Igaks juhuks võiks teha seadmele ka taaskäivitus ja siis uuesti proovida sisse logida.