Bitcoin maksete ajalugu ja tänapäev

Bitcoin kasiino

Krüptoturud eesotsas Bitcoin virtuaalvääringuga käivad viimasel ajal alla. Natuke on põhjast üles ronitud, kuid üldiselt pole väljavaade sugugi lootustandev. Ennustatakse lausa, et ka kõige fantaatilisemad krüptogurud annavad alla ja tunnistavad, et tegu on olnud maailma suurima pettusega. Kas asi on aga nii hull?

Järgnevalt võtame teema üksipulgi ette ning vaatame lähemalt ka krüptovaluutasid kui maksevahendit Eesti kasiinodes. Etteruttavalt ütleme ära, et palju selliseid kaupmehi(online kasiino operaatoreid) Eestis muidugi pole, kes krüpto eest kasiinos panuseid teha lasevad. Sellest kõigest aga lähemalt meie artikli teises pooles.

Bitcoin. Kellele ja milleks?

Esmalt teeme hästi kiirelt ja lihtsustatult selgeks, mis on üldse Bitcoin, Ethereum ja teised popid krüptovaluutad, mille alla täiesti täie mõistusega inimesed oma raskelt teenitud raha panevad. Seda peetakse investeeringuks tehnoloogiasse või siis nähakse võimalust kiirelt kasumit saada.

Bitcoini, mis on pika puuga kõige populaarsem krüptovaluuta, ajalugu sarnaneb tegelikult nagu mõnele muinasjutule. Ometigi, just see küllaltki usaldusväärne tehnoloogiline lahendus on saanud kogu krüptonduse sümboliks ja nurgakiviks.

Väidetavalt alustas Bitcoini plokiahela jaoks koodi kirjutamist Satoshi Nakamoto 2007. aasta alguses. Satoshi Nakamoto on arvatavalt küll pseudonüüm, mida kasutab isik või grupeering, mis bitcoini välja arendas.

Liiatigi jääb selgusetuks ning tekitab kahtlusi, miks kasutatakse Jaapani mehenime, kui jäljed viivad tegelikult hoopis tarkvara ja krüptograafia ekspertide juurde Ameerika Ühendriikides ja Euroopas.

Bitcoini praktilised kasutusalad

Me ei hakka pikalt peatuma spekulatsioonide ümber, mis bitcoini tekkimise ümber on tekkinud. Vaatame hoopis, mida on alates 2007. aastast selle kõige silmapaistvama krüptovaluutaga ära tehtud.

Alustuseks mainime ära, et üldine sentiment kogu selle asja ümber on, et nii bitcoin kui kõik teised krüptovaluutad on suurepärane tööriist spekuleerimiseks. Põletavaim küsimus on aga, kas see sobib ka investeerimiseks, maksete tegemiseks ja mis on üldse asja tuum? Sellekohast infot on internet pilgeni täis ja adekvaatset infot ongi raske eristada ilusast reklaamijutust.

Igal juhul on huvitav, et näiteks 2014. aastal ostis soomlane Risto Pietilä bitcoinide eest Malla mõisa Viru-Nigula kihelkonnas Virumaal. Eestis on bitcoine vastu võtnud Hooandja ja Piraadipartei. Ükski kohalik valuutavahetus seda krüptoraha aga ei paku ega vahenda.

Krüpto on tunginud ka online kasiino platvormidele. Asja on proovinud nii TonyBet kui ka Chanz kasiino. Hetkel saab krüpto eest mängudel panustada Kingswin kasiino lehel. Rohkem saab lugeda ülevaadete ja kokkuvõtete lehel Tasuta Boonus.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga